Leteći Vepar!

U petak 06.7.2007. ekipa Dugog Rata krenula je u Novi Vinodolski na drugi turnir prvenstva Hrvatske u rukometu na pijesku!

U 8 i po na put su krenili Farić (šofer), Grubi, Pricjednik, Ćara(vodstvo), te Vepar, Žuti, Zele, Marin, Jole, Skender! U Splitu smo pokupili Djolu i Vuka!!! U Novom je Drago već čeka!!

U Vinodolski smo stigli u 4h popodne, smjestili se i krenili put sportskog centra!

Prvu utakmicu nam je pomaklo sa 5 ipo na 8 ipo! Za to vrijeme smo svi zajedno toćili Laško pivo, koje nam je postalo sponzor!...

I tako je došlo vrijeme za 1. utakmicu protiv PMF-a! Duga pauza od 3h je ostavila posljedice! Izgubljena utakmica 2:1, a u utakmici zbog prevelike nervoze dolazi do nekontroliranih poteza. Nakon jednog takvog Marin zarađuje crveni karton i zabranu igranja cijelog turnira!Naravno, gledano iz našeg kuta krivci su opet bili suci koji nisu ni u ovoj utakmici bili na razini igre, ali i mi sami jer se sa time nismo znali nositi!

Uz to sve i za nas po pravilu prokleti shoot-out, i gubitak utakmice, ali je njega obilježio Vepar koji je istrčao svjetski rekord u trčanju kontri 1.58!!

Nervoza i sve ostalo uvjetovalo je tomu da se ni vanka nije išlo, čast iznimkama (većina)!!

Nakon prospavane noći čekala nas je prva subotnja i odlučujuća utakmica za prolazak dalje u ¼ protiv reprezentacije Norveške.

Na toj se utakmici vidila velika razlika u pristupu, te su norvežani poraženi sa 2:0 u setovima!

Nakon male pauze slijedi utakmice protiv domaće (senjske) ekipe Bubuleja! Također je uslijedila glatka pobjeda 2:0! U ovoj utakmici smo tražili zamjenu za Marina, a najbolje se pokazao mladi vepar koji je letio i letio, te iskoristio pruženu priliku!!!

Već smo se pripremali za ogled sa Zagijem (reprezentacijom Hrvatske!!!), a onda BOMBA!!!

Bubuleje šokirale Pmf(a i nas!) pobjedivši ih 2:0, te nas lansirali na 1.mjesto u skupini te susret četvrtzavršnice sa Trešnja klubom.

U toj utakmici dugoraćani su pobjedili sa 2:0,te probili led četvrtfinalnih ispadanja i uspjeli se plasirati u polufinale!!! Taktika protivnika je bila pustiti „letećeg vepra“ koji ih je hladnokrvno kažnjavao!!!

U polufinalu nas je čekala ekipa Toma Soft - Let Cepelin.

1. set je obilježila fenomenalna obrana dugoraćana na čelu sa izvrsnim Zelom,te glatko dobiven set!!! 2. set se igralo gol za gol te su protivnici u zadnjim sekundama izborili shoot-out!!!

A njega je obilježio sve bolji,i u tim trenutcima fenomenalni vratar Dugog Rata Jole koji je obranio 3 šuta te 2 puta poentirao sa gola na gol za pobjedu i prolaz u veliko finale gdje nas je čekala Reprezentacija Hrvatske(Zagi)!!!

U finale se ušlo bez velikog pritiska sa dogovorom da svi daju sve od sebe pa šta bude!!!

Ali u tom finalu su dugoraćani još jedanput pokazali kako mogu i te kako dobro igrati ovaj sport! U 1.setu , u trećoj minuti su vodili sa nevjerovatnih 15:4, ali tada su se pripali da bi mogli pobjediti, pa je uslijedio veliki pad, te zagi pravi preokret te uzima 1.set!!!

Ali tu nije kraj dugoraćana, u drugom setu u igru ulazi „leteći vepar“ kojeg su ponovno pustili računajući da je najslabija karika Dugog Rata, ali on se još jedanput dokazao te zajedno sa Zelom i Dragom nemilice punio vratara Zagija, te drugi set nakraju odlazi na stranu dugoraćana koji su izborili još jedno raspucavanje!!!

Na raspucavanju nismo imali sreće!! Dvije pogođene vratnice Drage i Ivana,te uz jednu obranu Jole nije bilo dovoljno za veliko slavlje. Na kraju s(p)retno pobjeđuje Hrvatska repka koji su se ovog vikenda okitili naslovom viceprvaka evrope!!!!

2. BHC PMF 3 2 1 1 4 4:3 111:92
3. NOR 3 1 0 2 2 2:4 73:87 2 1-0-0 (2-0, 33:18)
4. BUBULEJE 3 1 0 2 2 2:4 85:107 0 0-0-1 (0-2, 18:33)

Skupina D

6.7. 16:30 LET CEPELIN TOMA SOFT AXA BEACH STARS BUDAPEST 2 : 1 10:17 24:22 5 : 2

7.7. 19:15 Polufinale GOLDEN BALLS ZAGI 0 : 2 13:20 14:20
7.7. 19:45 Polufinale DUGI RAT LAŠKO LET CEPELIN TOMA SOFT 2 : 1 24:15 20:21 6:0
7.7. 20:30 3.-4. mjesto GOLDEN BALLS LET CEPELIN TOMA SOFT 0 : 2 18:20 20:30
7.7. 21:15 Finale ZAGI DUGI RAT LAŠKO 2 : 1 26:20 32:33 7:4