Dugoraćani 5. u Hrvatskoj u rukometu na pijesku

Rukometaši iz Dugog Rata osvojili su fantastično 5.mjesto na 2. otvorenom prvenstvu Hrvatske u rukometu na pijesku.

Da nam je netko prije prvenstva ponudio ovakav rezultat objeručke bi ga prihvatili i «tukli se nogama u guzicu», ali nakon prikazane igre i sudačke nepravde ostaje osjećaj gorčine i frustracije.

Rukometaši iz Dugog Rata osvojili su fantastično 5.mjesto na 2. otvorenomnom prvenstvu Hrvatske u rukometu na pijesku.

Da nam je netko prije prvenstva ponudio ovakav rezultat objeručke bi ga prihvatili i «tukli se nogama u guzicu», ali nakon prikazane igre i sudačke nepravde ostaje osjećaj gorčine i frustracije.

U Zagreb smo stigli u jutarnjim satima i nakon «kraćeg» lutanja uz iskusnog vodiča koji svojim pričama nije dopustio nikom da zaspe u autobusu famoznog Tona Kokića stigli smo na Jarun. Domaćini su nas odmah lijepo primili i upoznali nas sa satnicom natjecanja. Otkrili smo da smo u grupi sa jednim od favorita turnira ekipom Trešnja kluba i mladom ekipom Partille.

Nakon ručka došao je trenutak da odigramo svoju prvu utakmicu i to protiv Trešnja kluba. Počeli smo jako dobro i na zaprepaštenje svih (osim Boška, Joška i Rake) nazočnih riješili prvi dio u svoju korist 18:16. U drugom dijelu odigrali smo puno bolje od prvog i samo su suci održavali «trešnje» u igri. U veoma neizvjesnoj završnici iščupali smo prvu pobjedu (14:12 ukupno 2:0), već tada smo proglašeni najvećim iznenađenjem prvenstva.

Prvi dan prvenstva prošao je odlično, ali pred nama je bio novi dan pun izazova, ali prije toga trebalo je sve to proslaviti.
Proslava je trajala do ranih jutarnjih sati, a u 10h se već igrala sljedeća utakmica.

Protiv Partille bilo nam je dovoljno pobijediti samo jedno poluvrijeme. Ta činjenica i višak alkoholnih para u organizmu prouzrokovala je lošiju igru i gubitak prvog dijela 17:13.
Kad je trener Grubiša vidio da je vrag odnio šalu očitao je bukvicu svojim igračima šta je urodilo plodom , pa je drugi dio lako dobiven rezultatom 15:24.
Nakon toga uslijedili su kazneni udarci koji su išli gol za gol, a koncentraciju svih natjecatelja i publike remetila je mlada dama (moramo naglasiti da je bila jako zgodna) koja je praćena ovacijama izvodila striptiz na tribini šta je po mnogima bilo interesantnije od penala. Na kraju su slavili dugoraćani rezultatom 9:7, ukupno 2:1.

Poslijepodne  je donijelo četvrtfinalne susrete, a protivnik ekipe Dugog Rata bio je zagrebački Sportski Dnevnik. Pred punim tribinama dugoraćani maestralnom igrom  dobivaju prvi dio rezultatom 18:13.

U drugom dijelu ponavlja se igra iz prvog i sve miriše na najveću senzaciju turnira, ali onda dvije minute prije kraja na scenu stupa sudački par Kuharić – Stojaković i kod rezultata 13:11 na sedmercu Marka Galiota (po mnogima najboljeg igrača turnira) dosuđuju prijestup koji apsolutno nije bio, a zatim zbog prigovora isključuju Galiota (drugo isključenje – do kraja) i bacaju  dugoraćane na koljena, a Zagrepčani u kontri izjednačavaju rezultat.  Ali tu nije kraj dvadesetak sekundi prije kraja kod rezultata 14:14 Stjepko Čulić je sam ispred golmana, ali suci mu sude prijestup jer je navodno ugazio traku, da bi u rekontri marker Sportskog dnevnika skočio i na očigled svih zakačio i za sobom povukao traku koja označava golmanov prostor postigao pobjedonosni pogodak i tako osigurao svojoj ekipi još jednu šansu. Sve to vrijeme suci su ostali nijemi, a sa tribina od strane navijača Sportskog dnevnika moglo se čuti podsmjeh na njihov račun.

No što je tu je. Trebalo je izvoditi kaznene udarce. Počelo je nervozno sa obje strane, pa je nakon dvije serije semafor pokazivao 0:0. Onda su Zagrepčani postigli tri a dugoraćani niti jedan zgoditak. Na kraju je jedino golman Dugog Rata Joško Ivanišević postigao počasni pogodak tako da je završilo 3:2, ukupno 2:1. Moramo naglasiti da je najbolji igrač Sportskog dnevnika, a ujedno i susreta bio vratar.

Nakon utakmice ostali natjecatelji tješili su dugoraćane da su bolja ekipa, da su najveće iznenađenje turnira, ali malo ti to vrijedi jer se pamti samo rezultat.

Na kraju napustili smo Zagreb uzdignutih glava uz onu staru narodnu «šta nas ne ubije učini nas jačim».


 

 

2. OTVORENO PRVENSTVO HRVATSKE U RUKOMETU NA PIJESKU

2ND OPEN CROATIAN BEACH HANDBALL CHAMPIONSHIPS

 

  

REZULTATI PREDNATJECANJA PO GRUPAMA - MUŠKI

RESULTS OF THE QUALIFYING GROUPS - MEN

 

GRUPA A - GROUP A

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

12

MS CHIWAWA TEAM

GAREŠNICA

0:2   (0:10 , 0:10 , -:- )

LUKIĆ - PRELČEC

23

GAREŠNICA

VIOLINE

0:2   ( 9:22 , 6:18 , -:- )

GOJAK - JERNEIĆ

29

VIOLINE

MS CHIWAWA TEAM

2:0   ( 10:0 , 10:0 , -:- )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

 

GRUPA B - GROUP B

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

09

POPESCU

BIKOVI

2:0   (24:12, 22:20 , -:- )

GOJAK - JERNEIĆ

16

KEMO FRIGO

POPESCU

0:2   ( 9:17 , 10:23 , -:- )

HANIĆ - JERNEIĆ

28

BIKOVI

KEMO FRIGO

0:2   ( 5:30 , 10:21 , -:- )

GABUD - PRELČEC

 

GRUPA C - GROUP C

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

05

TREŠNJA KLUB

PARTILLE 2003

2:1   ( 14:16 , 22:10 , 6:2 )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

17

DUGI RAT

TREŠNJA KLUB

2:0   ( 18:16 , 14:12 , -:- )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

30

PARTILLE 2003

DUGI RAT

1:2   ( 17:13 , 15:24 , 7:9 )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

 

GRUPA D - GROUP D

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

01

ŠPRIC MI

PREBRZI I PREŽESTOKI

2:0   ( 35:14 , 25:10 , -:- )

JERNEIĆ - PRELČEC

13

PREBRZI I PREŽESTOKI

VARAŽDIN '47

0:2   ( 13:17 , 14:20 , -:- )

LUKIĆ - PRELČEC

22

VARAŽDIN '47

ŠPRIC MI

0:2   ( 15:26 , 14:18 , -:- )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

 

GRUPA E - GROUP E

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

03

RAŠLJARI

LEGIJA STRANACA

2:0   ( 30:13 , 19:15 , -:- )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

18

EKOL IVANČICA

RAŠLJARI

1:2   ( 13:18, 16:15 , 4:7 )

GOJAK - LUKIĆ

24

LEGIJA STRANACA

EKOL IVANČICA

0:2   ( 13:18 , 19:20 , -:- )

LUKIĆ - PRELČEC

 

GRUPA F - GROUP F

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

04

SPORTSKI DNEVNIK

RMPALIJE

2:0   ( 20:9 , 16:11 , -:- )

GABUD - JERNEIĆ

21

JOKS

SPORTSKI DNEVNIK

0:2   ( 0:10 , 0:10 , -:- )

GABUD - LUKIĆ

31

RMPALIJE

JOKS

2:0   ( 10:0 , 10:0 , -:- )

GOJAK - JERNEIĆ

 

 
 

POREDAK PO GRUPAMA PREDNATJECANJA - MUŠKI

PLACEMENT IN QUALIFYING GROUPS - MEN

 

GRUPA A - GROUP A

1.

VIOLINE

2

 

2

0

 

4

:

0

 

4

 

60

:

15

2.

GAREŠNICA

2

 

1

1

 

2

:

2

 

2

 

35

:

40

3.

MS CHIWAWA TEAM

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

0

:

40

 

GRUPA B - GROUP B

1.

POPESCU

2

 

2

0

 

4

:

0

 

4

 

86

:

51

2.

KEMO FRIGO

2

 

1

1

 

2

:

2

 

2

 

70

:

55

3.

BIKOVI

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

47

:

97

 

GRUPA C - GROUP C

1.

DUGI RAT

2

 

2

0

 

4

:

1

 

4

 

78

:

67

2.

TREŠNJA KLUB

2

 

1

1

 

2

:

3

 

2

 

70

:

60

3.

PARTILLE 2003

2

 

0

2

 

2

:

4

 

0

 

67

:

88

 

GRUPA D - GROUP D

1.

ŠPRIC MI

2

 

2

0

 

4

:

0

 

4

 

104

:

53

2.

VARAŽDIN '47

2

 

1

1

 

2

:

2

 

2

 

66

:

71

3.

PREBRZI I PREŽESTOKI

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

51

:

97

 

GRUPA E - GROUP E

1.

RAŠLJARI

2

 

2

0

 

4

:

1

 

4

 

89

:

61

2.

EKOL IVANČICA

2

 

1

1

 

3

:

2

 

2

 

71

:

72

3.

LEGIJA STRANACA

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

60

:

87

 

GRUPA F - GROUP F

1.

SPORTSKI DNEVNIK

2

 

2

0

 

4

:

0

 

4

 

57

:

20

2.

RMPALIJE

2

 

1

1

 

2

:

2

 

2

 

40

:

36

3.

JOKS

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

0

:

40

 

 

REZULTATI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA - MUŠKI

RESULTS OF THE QUARTERFINAL GAMES - MEN

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

32

VIOLINE

RAŠLJARI

0:2   ( 8:10 , 13:19 , -:- )

GOJAK - JERNEIĆ

33

POPESCU

RMPALIJE

2:0   ( 24:15 , 23:7 , -:- )

HANIĆ - LUKIĆ

34

DUGI RAT

SPORTSKI DNEVNIK

1:2   ( 18:13 , 14:16 , 2:3 )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

35

ŠPRIC MI

KEMO FRIGO

2:0   ( 22:21 , 30:16 , -:- )

GABUD - PRELČEC

 

REZULTATI POLUFINALNIH UTAKMICA - MUŠKI

RESULTS OF THE SEMIFINAL GAMES - MEN

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

40

RAŠLJARI

ŠPRIC MI

2:1   ( 20:25 , 16:10 , 9:3 )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

41

POPESCU

SPORTSKI DNEVNIK

1:2   ( 12:13 , 18:6 , 8:9 )

KUHARIĆ - STOJAKOVIĆ

 

REZULTAT UTAKMICE ZA 3. MJESTO - MUŠKI

RESULT OF THE GAME FOR 3RD PLACE - MEN

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

43

ŠPRIC MI

POPESCU

2:0   ( 10:0 , 10:0 , -:- )

GABUD - PRELČEC

 

REZULTAT UTAKMICE ZA 1. MJESTO - MUŠKI

RESULT OF THE GAME FOR 1ST PLACE - MEN

GA.-UT.

TEAM A - EKIPA A

TEAM B - EKIPA B

RESULT - REZULTAT

REFEREES - SUCI

46

RAŠLJARI

SPORTSKI DNEVNIK

2:1   ( 7:6 , 13:16 , 6:4 )

GOJAK - JERNEIĆ

 

 

POREDAK OD 13. DO 18. MJESTA - TREĆEPLASIRANI U GRUPAMA PREDNATJECANJA

PLACEMENT FROM 13TH TO 18TH PLACE - 3RD PLACED TEAMS IN QUALIFYING GROUPS

13.

PARTILLE 2003

2

 

0

2

 

2

:

4

 

0

 

67

:

88

14.

LEGIJA STRANACA

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

60

:

87

15.

PREBRZI I PREŽESTOKI

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

51

:

97

16.

BIKOVI

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

47

:

97

17.

JOKS

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

0

:

40

18.

MS CHIWAWA TEAM

2

 

0

2

 

0

:

4

 

0

 

0

:

40

 

POREDAK OD 9. DO 12. MJESTA - DRUGOPLASIRANI U GRUPAMA PREDNATJECANJA

PLACEMENT FROM 9TH TO 12TH PLACE - 2ND PLACED TEAMS IN QUALIFYING GROUPS

  9.

VARAŽDIN '47

2

 

1

1

 

2

:

2

 

2

 

66

:

71

10.

GAREŠNICA

2

 

1

1

 

2

:

2

 

2

 

35

:

40

11.

TREŠNJA KLUB

2

 

1

1

 

2

:

3

 

2

 

70

:

60

12.

EKOL IVANČICA ( odustali - withdrew )

2

 

1

1

 

3

:

2

 

2

 

71

:

72

 

POREDAK OD 5. DO 8. MJESTA - PORAŽENI U ČETVRTFINALU

PLACEMENT FROM 5TH TO 8TH PLACE - DEFEATED IN QUARTERFINAL

5.

DUGI RAT

3

 

2

1

 

5

:

3

 

4

 

112

:

99

  6.

VIOLINE

3

 

2

1

 

4

:

2

 

4

 

81

:

44

7.

KEMO FRIGO

3

 

1

2

 

2

:

4

 

2

 

107

:

107

8.

RMPALIJE

3

 

1

2

 

2

:

4

 

2

 

62

:

83

 

 

KONAČNI POREDAK

FINAL STANDINGS

1.

RAŠLJARI (Velika Gorica - Hrvatska / Croatia)

10.

GAREŠNICA (Garešnica - Hrvatska / Croatia)

2.

SPORTSKI DNEVNIK (Zagreb - Hrvatska - Croatia)

11.

TREŠNJA KLUB (Zagreb - Hrvatska / Croatia)

3.

ŠPRIC MI (Zagreb - Hrvatska / Croatia)

12.

EKOL IVANČICA (Ivanec - Hrvatska / Croatia)

4.

POPESCU (Zagreb - Hrvatska / Croatia)

13.

PARTILLE 2003 (Zagreb - Hrvatska / Croatia)

5.

DUGI RAT (Dugi Rat - Hrvatska / Croatia)

14.

LEGIJA STRANACA (Zagreb - Hrvatska / Croatia)

6.

VIOLINE (Sisak - Hrvatska / Croatia)

15.

PREBRZI I PREŽESTOKI (Zagreb - Hrvatska / Croatia)

7.

KEMO FRIGO (Velika Gorica - Hrvatska / Croatia)

16.

BIKOVI (Zagreb - Hrvatska / Croatia)

8.

RMPALIJE (Zagreb - Hrvatska / Croatia)

17.

JOKS (Kaštel Sućurac - Hrvatska / Croatia)

9.

VARAŽDIN '47 (Varaždin - Hrvatska / Croatia)

18.

MS CHIWAWA TEAM (Salerno - Italija / Italy)

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net
How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog