Zajednički do pobjede

Split, mala dvorana SC"GRIPE", 28.02.2004.
RK KRILNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:30 (15:12)

Započelo je sa jako puno grešaka i jedne i druge ekipe, ali i sudaca. Prvih desetak minuta prošlo je u izjednačenom ritmu u kojem su se ekipe smjenjivale u vodstvu od najviše dva gola razlike. U narednih 15 minuta Krilnik je odigrao znatno čvršće u obrani i kreativnije u napadu, te dolazi do prednosti od pet golova koju su njegovi igrači u nekoliko navrata propustili i povećati, pa rezultat u 25. minuti glasi 14:9, ali u posljednjih pet minuta prvog dijela dugoraćani uspijevaju smanjiti na podnošljivih 15:12, što je i rezultat prvog poluvremena.

RK KRILNIK
Čajkušić, Žuvić, Čović, Nejašmić (3), Šipić (5), Copot(4), Lovrić, Vasilj, Prkić, Vuković, Maleta(10), Fantić(6)
Sl. predstavnik: Radoslav Nejašmić
Trener: Ante Burger

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC
Ivanišević, Lasić, Dudaš, Pivac (4), Pocrnja, Čurlin (4), Lazarušić, Skender(5), Pleić (1), Jerčić (7), Čulić (4), Glavica (5), Pavić, Brzović
Sl. predstavnik: Jozo Škorić
Trener: Zlatko Grubiša

Suci: Jerković (Solin)
Vuković (Podstrana)

U ovu utakmicu Hrvatski Dragovoljac ušao je kao potpuni autsajder, pogotovo što je prije samo tjedan dana pomlađeni sastav visoko poražen od Krilnika, a i vremenski uvjeti nisu dozvoljavali da se dragovoljci adekvatno pripreme (opće je poznato da dugoratski klubovi nemaju dvoranu, pa treniraju pod otvorenim zimskim nebom), te su gosti po prvi put nastupili u izmjenjenom sastavu bez Stipičića i Galiota (otišli u 1. Ligu), ali sa povratnicima Pivcom i Čurlinom , te Dudašom (bivši vratar makarske Osejave).

Utakmica nije ni počela, a već je sve krenulo naopako, naime suci Vuković i Jerković sudili su utakmicu 2.HRL-jug za žene u Kninu, te su zbog kašnjenja te utakmice zakasnili i na ovu što je već prije samog početka unijelo nervozu u redove i jedne i druge ekipe. Interesira nas da li će čelnici UHRS-a nešto naučiti na svojim greškama, ako već ne mogu na tuđim.

I tako sa 40 minuta zakašnjenja započela je utakmica, što na kraju i nije bilo tako loše jer su stigli gledatelji koji su namjeravali gledati narednu prvoligašku utakmicu, pa se tako igralo pred punim tribinama, što je prava rijetkost na drugoligaškim utakmicama.

U nastavku smo gledali preslikano prvo poluvrijeme sa jako puno pogrešaka svih aktera (i sudaca, ali zar to nije i očito kad sude dvije utakmice u jednom danu, a u međuvremenu vratolomno voze).

Splićani su sigurno održavali prednost od 2-3 gola, ali nikako nisu mogli slomiti otpor upornih dugoraćana koje je u tim trenutcima u životu držao samo Jerčić koji je svojim dalekometnim projektilima bacao domaćeg vratara u očaj.

Ključni trnutak u ovoj utakmici bio je potez gostujućeg trenera Grubiše iz 47. minute kada je postavio Pivca da striktno čuva najopasnijeg i najboljeg igrača domaćih Šipića (tzv. flaster). Od tog tog trenutka tijek utakmice se u potpunosti okreće, odjednom Krilnik nema ideje u napadu, a Dragovoljac brzim kontrama Glavice, te golovima Pivca, Čulića i Čurlina na postavljenu obranu u 54. minuti dolazi do prvog vodstva na ovoj utakmici (ako izuzmemo ono na samom početku).

Do kraja golovima Skendera i obranama Ivaniševića dragovoljci uspjevaju sačuvati minimalno vodstvo, a u posljednjoj minuti najiskusniji igrač gostiju Čulić kod rezultata 28:29 promašuje zicer i propušta meč-loptu i vraća nadu domaćima da mogu u zadnjem napadu izvući bod, ali sve su njihove nade pokopane 15 sekundi prije kraja utakmice kada golman gostiju brani isforsirani udarac, a u brzoj kontri sa zvukom sirene Pivac postavlja konačnih 28:30.

U ovoj utakmici pobjedila je ekipa koja je više željela pobjedu , koja je imala više vjere u sebe i koja je ovu igru shvatila kao igru koju igra cijela ekipa , a ne samo pojedinci.

Ukoliko igrači Hrvatskog Dragovoljca i u narednim utakmicama budu ovako izgarali i ostavljali srce na parketu, te njihova igra bude odisala zajedništvom kao na ovoj utakmici, onda će ovakvih pobjeda biti još puno.

Za najbolje igrača utakmice izabrao bih dvojicu koji su pružili više nego inače, a to su Ante Jerčić i Ivan Pleić.

pele je čitajući ovaj članak 08.03.04. zapisao:

evala, kapetane i fala damiru i igoru !

Ana je čitajući ovaj članak 02.03.04. zapisao:

Bravo momci, utakmice uvjek dobiva ekipa a ne pojedinac

Maki je čitajući ovaj članak 01.03.04. zapisao:

Vrlo dobro, iscrpno (i objektivno) izvješće sa utakmice! A da počneš pisat i za Slobodnu ili Sportske? Za www.dugirat.com ćemo lako dogovoriti sve uvjete... zar ne?