Zadrani izgubili bodove u mraku MOCIRA

RK ZADAR-RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:30(14:10)

Opet smo nastavili sa serijom loših prvih poluvremena koja nas prate zadnjih par utakmica.U prvoj minuti mladi Plazibat zabija za 1:0 i to nam je ujedno bilo jedino vodstvo u prvom poluvremenu.Razigrani Zadrani dobrom igrom dolaze do 8:4 za što je najzaslužniji Jerak koji je postigao čak 10 zgoditaka u utakmici.Dragovoljac ipak sabire redove i vraća utakmicu do izjednačenja 8:8,međutim to je jedina dobra serija koju smo uspjeli napraviti u prvom poluvremenu te Zadrani preuzimaju inicijativu i privode poluvrijeme kraju s 4 zgoditka prednosti 14:10.

U drugom poluvremenu trener Nazor zbog loše obrane gostiju i puno primljenih golova mijenja obranu u 3-3 izolirajući vanjske igrače Zadra,što se pokazalo kao dobra odluka te Dragovoljac preokreće utakmicu i preuzima vodstvo s 20:18.
Početkom drugog poluvremena se dogodila nesvakidašnja "nezgoda" s nestankom svijetla u dvorani pri vodstvu Zadra od 3 razlike, vjerojatno zbog grmljavine koja je sijevala u Zadru.Čekali smo dobrih 10ak minuta i izgleda da su se u tom periodu Zadrani malo ohladili jer je nakon dolaska struje omjer golova bio 9:4 u korist Dragovoljca do vodstva od 20:18.

Dragovoljac je u nastavku nastavio s konstantnim vodstvom od 1-2 gola razlike da bi u 59. minuti Zadrani izjednačili na 28:28. Posljednja minuta i pol je bila vrlo dramatična i obilježana tvrdim obranama obije momčadi,u ovom periodu domaćini su imali gromoglasnu podršku svojih gledatelja kojih je po zapisniku bilo 150 međutim zvučali su kao da ih ima 1500, međutim Zadrani nisu imali dovoljno koncentracije za izjednačenje pri vodstvu Dragovoljca od 29:28 te u posljednjem napadu Pivac zabija zgoditak 10 sekundi prije kraja za konačnih 30:28.