Zadar odnio bodove

Split, Mala dvorana SC Gripe, 25.11.2007.
2.HRL-jug, 9.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK ZADAR-EVA 26:31(15:17)
Ove subote ugostili smo lidera druge lige jug ekipu Zadra. Ohrabreni dobrom igrom u Metkoviću i prošlosezonskom pobjedom protiv zadrana u utakmicu smo ušli maksimalno. Iako smo u medijima ovih dana čitali da smo favoriti, ostali smo čvrsto na zemlji u uvjerenju da smo dobra ekipa, ali da su zadrani u ovom trenutku ipak za koplje ispred nas. Za nas je ovo bila najlakša utakmica jer nismo imali šta izgubit, a ako šta dohvatimo, pa nitko sretniji od nas...

U utakmicu smo ušli izvrsno, čvrstom obranom i ubojitom kontrom uistinu smo lako, lakše nego li se itko nadao punili mrežu gostiju, tako da je semafor u 13. minuti svijetlio 10:5 i minut kasnije 11:6.

Ali onda kod rezultata 11:6 inače sigurni Pleić promašuje sedmerac i odjednom crna rupa. U samo nekoliko minuta gosti su uspjeli izvesti seriju 9:1 i prelaze u vodstvo (12:15). Do odmora smo konsolidirali redove i na odmor otišli sa zaostatkom od dva gola.

U nastavku se igra smirila. Gosti su cijelo vrijeme bili u pednosti, te su kontrolirali igru i rezultat. Ključan trenutak dogodio se u 47.minuti kada je zbog prekršaja isključen Pleić, ali i zbog pogrešnih zamjena Čoko i Vuković, zbog ćega su dugoraćani ostali sa tri igrača u polju što zadrani koriste i od 21:25 odlaze na nedostižnih 21:28. Do kraja su domaći samo malo popravili rezultat na podnošljivih 26:31.

Moram napomenuti da odavna nismo odigrali ovako korektnu utakmicu bez i jednog grubog prekršaja, ćemu su zasigurno pridonjeli i danas jako dobri suci.