VRIJEDNA POBJEDA NAKON DUGE BORBE PROTIV DUGOG SELA

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK DUGO SELO 28:26 (11:13)

Split, mala dvorana SC Gripe, 9.2.2014. Gledatelja: 200. Suci: Klapež (Dugopolje) Pervan (Trilj). Nadzornik: Perdić (Split)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Gale 2, Plazibat 6, Vuković, M. Perić 1,L. Pavlović 5, Klarić, Bajkuša 2, Galiot 2, L.H. Perić, Bosnić, Kaša 2, Čorić 5, Banović 2, Jakeljić 1. Trener: Marin Stipičić/Mijo Klarić

DUGO SELO. Duvnjak, Kljak 2, Radoš, Jurakić 6, Mateljan, Martinović 4, Markušić, Severec, Lind 4, Ribić 4, Vranjković, Šukan 6, Šuker, Kaleb, M. Pavlović; Trener: Zvonko Kaleb

SEDMERCI: HD 2(1), Dugo Selo 5(3)

ISKLJUČENJA. HD 10 min, Dugo Selo 14 min

CRVENI KARTON: Jure Klarić (HD) - 46. min (3. isključenje); Dino Banović (HD) - 52. Min (nesportsko ponašanje)

rkhd06

Još jedna važna pobjeda za Dugoraćane, izborena u samoj završnici utakmice protiv čvrstih gostiju iz Dugog Sela. Bio je to napet i nervozan dvoboj, suci su imali pune ruke posla kako bi smirili žestoku igru obiju momčadi. Možda su Dragovoljci previše opušteno ušli u utakmicu protiv gostiju koji su na ljestvici iza njih. Nikako nisu uspjevali uhvatiti dobar ritam igre pa su u prvom poluvremenu stalno bili u rezultatskom minusu.

rkhd10

U drugom dijelu trener Stipičić radi nekoliko igračkih (ulazak Galiota) i taktičkih promjena (obrana 6:0) što se pokazalo kao pun pogodak za domaćine. Priključak su konačno uhvatili sredinom drugog dijela, golom Leona Pavlovića poveli su 20:19 na ulasku u posljednju četvrtinu utakmice. Uporni gosti nisu im dali da mirno privedu utakmicu kraju, Jurakić je u 53. pogodio za 22:23 da bi sama završnica ipak pripala Dugoraćanima. Čovjek odluke postao je Mislav Plazibat s tri gola u zadnjih pet minuta, jednom je zabio Pavlović i tu je priči bio kraj, bodovi su ostali na Gripama.