V.krug 1. HMKRL

METKOVIĆ, 6.3.2004. - V KRUG 1. HMKRL
RK "Hrvatski dragovoljac" - RK "Dubrovnik" 25:15 (13:7)

RK "Hrvatski dragovoljac" - RK "Korčula" 17:10 (8:6)

V. Krug 1. HMKRL odigran u Metkoviću nije donio većih uzbuđenja u redovima dragovoljaca koji su uz lagano opuštanje u samom početku ipak rutinirano apsolvirali Dubrovnika i Korčulu...

RK "Hrvatski dragovoljac" - Jerčić; Ćoko (7); Vrkić (1); Siničić (1); Perić (4); Pleić (11); Pandža (1); Lažeta; Ercegović; Ðurić; S. Tokić; Rakuljić;
TRENER: Krešimir Glavica

RK "Dubrovnik" - Muhoberac; Kordić (3); Bušlje (1); Šprem (3); Serdarević (2); Vlašić (5); Gladinić (1); Butigan; Lučin; Hausović; Vilović;
TRENER: Ivo Dragić

Početak utakmice, u kojoj su imperativ favorita nosili dugoraćani, nije nudio previše uzbuđenja ni na obje strane osim dvije uzastopne bravurozne obrane kontri vratara dugoraćana Jerčića . Buđenje dugoraćana trajalo je do time-outa u 14 minuti prvog poluvremena u kojoj je semafor svijetlio 7:7 . Nakon toga dugoraćani prebacuju iz druge u petu brzinu i lakoćom čine gol razliku od 9:0 , semafor u 25 minuti svijetli 16:7 . Za naglasiti je izvanredan 100% šuterski učinak Pleića 11/11 koji je u suradnji sa Ćokom bio nerješiva enigma za dubrovčane. Samim time utakmica prelazi u mirnije razdoblje u kojoj priliku dobivaju i rezervni igrači dragovoljaca.

RK "Hrvatski dragovoljac" - Jerčić; Ćoko (8); Vrkić; Siničić (1); Perić; Pleić (2); Pandža (2); Lažeta (3); Ercegović; Ðurić (1); S. Tokić; Rakuljić;

RK "Korčula" - Šeparović; Petrović (1); Arkulin (3); A. Matulović (2); N. Matolvić (3); Ćenan (1); Kosović; Marković; Jeričević; Živkušić; Barić; Žuvela;Rudelič;
TRENER: Marko Mujan

Utakmica u kojoj pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije bilo upitno, laganim ritmom i tempom je tekla od prvog do posljednjeg sučevog zvižduka u znaku superiornosti i dominacija dugoraćana koji su većinu susreta igrali sa prićuvama. Nije bilo potrebe za uvođenjem najjačih aduta koji se čuvaju za jače dvoboje koji slijede. Na kraju, lijep izlet dugoraćana u dolinu Neretve.