Veliki povratak Jure Tokića

Iz arhiveMala dvorana Sportskog centra „Gripe“, Split, 03.03.2007.
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK ZADAR EVA  30:26(10:11)
Ovaj vikend počeo je drugi dio drugoligaškog hrvatskog rukometnog prvenstva skupine Jug. Nakon napornih i zahtjevnih priprema trebalo je odmah pokazati učinjeno i u kolikoj mjeri je ostvaren napredak u odnosu na protekli dio prvenstva. Kažu da se po jutru dan poznaje! Ako se suditi po tome, ekipu Dragovoljca čekaju lijepi dani u nastavku prvenstva! U njegovom prvom kolu pobjeđena je drugoplasirana ekipa Zadra, ali, što je možda još i važnije, nakon više od godine dana pauze na teren se, nakon teške ozlijede ligamenata desnog koljena, u velikom stilu vratio, nekoć mladi reprezentativac, Jure Tokić. Lijepši start Dragovoljci nisu mogli ni poželjeti!...

Dugoračani nisu dobro otvorili utakmicu. Dapače, može se slobodno reći da je njihova igra u prvih 20 minuta ove utakmice bila jako loša! Obrana 3-2-1 je još dobro i funkcionirala, ali je zato u napadu „štekalo“ na veliko. Četiri postignuta gola i rezultat od 4:9 nikako nije mirisao na dobro, no odjednom preokret.

Iz arhive, Jure TokićTrener Grubiša transformirao je obranu u 5-1 s flasterom na, dotada nezaustavljivog, Jeraka (6 golova), a u napad je poslao Juru Tokića te je voda polako, ali sigurno dolazila na mlin domaće ekipe. Napadačka igra od tada je postala puno konkretnija i preciznija, a obrana skoro neprelazna. Rezultat svega bila je promjena score-a na super-podnošljivih 10:11 na poluvremenu.

Početak drugog poluvremena prelomio je i odlučio ovu napetu i uzbudljivu utakmicu. Seriji 6:2 s kraja prvog, Dragovoljci su pridodali 8:1 seriju u prvih 10 minuta drugog poluvremena i to je bilo ključno! Vratar domačina Jerčić zaključao je svoja vrata, obrana 5-1 je bila neprobojna, a napad Dragovoljaca neumoljiv i stvar je bila, kasnije će se pokazati, već tada rješena! Semafor je pokazivao 18:12! No, Ekipa Zadra nije se predavala. Dapače, zbili su svoje redove i do 50. minute uspijeli su rezultat dovesti na pristojnih 20:18.

Ivan JerčićNo, tada je opet „proradio“ vratar Jerčić. Izveo je par bravuroznih obrana čistih zicera i time podigao svoju ekipu. Rezultatska razlika ponovno se povečala u korist domačina – 25:20 i u nekoliko preostalih minuta do kraja utakmice pokušaji Zadrana da nešto promjene nisu uspijeli. Utakmica je završila rezultatom 30:26.

Na kraju svakako treba još jednom izdvojiti 2 junaka ove utakmice: Juru Tokića - koji se vratio nakon teške ozlijede i zabio 6 vrlo važnih golova, te Ivana Jerčića – koji je sa svojih 20-ak obrana izludio napadače Zadra i digao svoju ekipu kad je bilo najpotrebnije. Momci samo tako dalje...