Uspjela generalna proba

U subotu, 28.08.2010. u spomen na sve preminule članove kluba održan je 15.tradicionalni rukometni turnir Hrvatski dragovoljac. Dan prije samog turnira služena je sveta misa u njihovu čast, a i položeni su vijenci na spomenik palima za Hrvatsku.
Na turniru koji se održao na sada već legendarnoj Streljani snage su odmjerile ekipe prošlogodišnjih prvoligaša Solina, Trilj pršut-voštana i domaćina, novopečenog prvoligaša RKHD-a.  Najbolji su se pokazali rukometaši ubilježivši dvije pobjede, dok su triljani i solinjani podijelili bodove, te je odlučivala gol razlika u omjerima s domaćinom…

Tekst: Stjepko Čulić
Fotografije: Ranka Čizmić & Daniela Čulić

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC-RK SOLIN 27:25(10:9)
U prvom susretu sastali su se dugoraćani i solinjani. Velika vrućina bitno je otežavala posao i jednima i drugima. Krenulo je izjednačeno i tako potrajalo cijelo poluvrijeme. Na odmor se odlazi sa minimalnom prednosti domaćina. U nastavku ista priča. Dragovoljci su stalno u vodstvu (najviše +3), a pomlađena ekipa solina im stalno „puše za vrat“. Ipak iskusniji dugoraćani rutinski privode utakmicu kraju do konačnih 27:25.

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC
Ivan Matešković, Stjepko Čulić(1), Marin Stipičić(2), Marko Galiot(7), Ivan Pleić(3), Miro Pivac(4), Mislav Plazibat(4), Dino Banović(1), Miro  Skender(1), Toni Roščić,  Ante Jakelić, Frane Pleić(3), Ante Matić(3), Mario Vuković, Šime Šolić(1), Ante Čizmić, Ante Bušić, Mirko Ðonlić

RK SOLIN
Toni Barišić, Duje Jukica, Marin Čićerić(3), Kuzma Vrgoč, Josip Mikelić(9), Hrvoje Ninčević (6), Jure Smoljo(1), Marin Grizelj(1),Nikola Teklić(1), Božo Penović, Petar Parađina(4), Ivan Delić
Suci: Dubravko Vukovac  i Dino Žuvić (oba Split)

RK TRILJ PRŠUT-VOŠTANE-RK SOLIN 21:21(11:9)
U drugoj utakmici sastali su se Solin i Trilj PV. Iskusniji triljani od prve minute su nametnuli svoj ritam i kontrolirali igru, te su na poluvremenu imali prednost od dva gola (11:9). U nastavku se ništa nije promijenilo. Rukometaši iz Trilja i dalje su kontrolirali igru i rezultat, a kada je semafor pet minuta prije kraja pokazivao 20:16 svi na streljani su pomislili da je gotovo. Svi osim mladih solinjana koji su se kao feniks vratili u igru i serijom 5:1 uspjeli doći do remija.

RK TRILJ PRŠUT-VOŠTANE
Marko Pezelj, Luka budić-Leto(2), Marko Varvodić, Ivica Marić(2), Ilija dragušica(2), Krešo Šipić(3), Hrvoje Bilonić(5), Marko Kažimir(1), Branimir Kaloper(1), Marko Brčić(4), Goran Sikirica, Josip Kavajija, Neno Zdilar, Ante Golem, Anđelo Pezelj

RK SOLIN
Toni Barišić, Duje Jukica, Marin Čićerić(2), Kuzma Vrgoč(1), Josip Mikelić(8), Hrvoje Ninčević (2), Jure Smoljo(1), Marin Grizelj(1),Nikola Teklić(6), Božo Penović, Petar Parađina, Ivan Delić

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC- RK TRILJ PRŠUT-VOŠTANE 31:21 (18:12)
U zadnjoj utakmici turnira odlučivalo se o ukupnom poretku. Iako se očekivala uzbudljiva utakmica, dugoraćani su se pobrinuli da to ne bude. Od prve minute krenuli su snažno u obrani i jednostavno u napadu pa je rezultat do poluvremenu narastao do 16:12. U nastavku ista priča. Do kraja je rezultat narastao na +10, pa se može reći da je ovo bila uspješna generalna proba prije početka natjecanja u 1.HRL.

Ivan Matešković, Stjepko Čulić, Marin Stipičić(2), Marko Galiot(8), Ivan Pleić(1), Miro Pivac(3), Mislav Plazibat(7), Dino Banović(1), Miro  Skender(1), Toni Roščić,  Ante Jakelić, Frane Pleić(3), Ante Matić(3), Mario Vuković, Šime Šolić, Ante Čizmić(1),  Ante Bušić, Mirko Ðonlić

Marko Pezelj, Luka budić-Leto(7), Marko Varvodić(1), Ivica Marić(1), Ilija dragušica(1), Krešo Šipić, Hrvoje Bilonić(9), Marko Kažimir, Branimir Kaloper, Marko Brčić82), Goran Sikirica, Josip Kavajija, Neno Zdilar, Ante Golem, Anđelo Pezelj

Nakon završetka natjecateljskog dijela turnira usljedila je dodjela grupnih i pojedinačnih nagrada.