U Zagrebu pogodak u sridu

Ovogodišnji tradicionalni Božićni turnir MAKSIMIR PRINC održan 29. prosinca u Sutinskim vrelima, bio je uspješan za sve tri naše ekipe. Dan ranije odigrali smo prijateljske utakmice u Karlovcu sa ekipama dječaka 96. i 94. Rukometne škole Karlovac i mlađih kadeta RK Karlovac. Izuzetno domaćinstvo i gostoprimstvo koje smo doživjeli u Karlovcu, prelazi okvire prijateljske suradnje. Naravno i Zagrepčani su bili dobri domaćini na čemu im svima od srca zahvaljujemo...

Piše: Mislav Plazibat

Evo da se malo osvrnem na nase putovanje u Zagreb.Krenuli smo rano ujutro u 6 sati.U Karlovac smo stigli oko podne. Naime,u Karlovcu smo odigrali prijateljsku utakmicu sa tamosnjim klubom RK Karlovac. Pa da se malo osvrnem na utakmice.

DJECACI 96
RK KARLOVAC-RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 10-8
Od samog pocetka Karlovcani igraju bolje te vode 3-0.Nasi se brzo bude te rezultat brzo izjednacuju te na poluvrijeme odlaze sa neodlucenih 5-5.Drugo poluvrijeme domacini opet igraju jace i bolje te vode 1-2 gola razlike.Igralo se gol za golom te nije bilo snage nasih za eventualno izjednacenje ili pobjedu.

DJECACI 94
RK KARLOVAC-RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 21-24
U utakmicu se ulazi izjednaceno te se igra gol za golom.U drugom poluvremenu nasi dolaze i do prednosti od 5 razlike,ali Karlovcani cak i izjednacuju te nekoliko minuta prije kraja dolazimo da vodstva od 2-3 razlike,te je nasi djecaci mirno privode kraju.

MLADI KADETI 92
RK KARLOVAC-RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28-25
U utakmicu su domacinu usli jako bolje te na samom pocetku dolaze do vodstva od 5 razlike.Na poluvrijeme se ipak odlazi sa manjom razlikom od 3 gola.U drugo poluvrijeme ulazimo jace te za samo 10 minuti izjednacavamo.Na kraju opet dominacija domacina te takoder vode 5 razlike,ali uspijevamo smanjiti na 3 razlike.Moram jos spomenut prilicnu nakoonjenost sudaca domacinu,ali samo u ovo uzrastu.U ovom uzrastu je nedostajao Toni Tokic,te se nije mogao bas ocekivat bolji rezultat.Busic je odlicno branio,te je obranio iz nekoliko nemogucih situacija i sansi za gol.
Strijelci su sljedeci:
Strljic 4,Mekinic 1,Banovic 1,Kasa 1,Plazibat 18.

TURNIR

DJECACI 96

1.Hrvatski dragovoljac
2.Pavleki
3.Maksimir princ

U ovoj kategoriji prvu utakmicu nasi su izvanredno odigrali te pobjedili oko 15 razlike,a dok drugu sa Pavlekim su odigrali nerijeseno,ali 90 sekundi prije kraja su vodili 15-13 te imali napad,ali su sve prokockali.U zadnjem napadu nije dosuden ocigledni sedmerac.Na kraju je igrala gol-razlika te smo   s(p)retno osvojili prvo mjesto.

DJECACI 94

2.Dubrava

Opet kao i u prvom turniru lake pbjede prvog dvojca nad domacinom turnira,te su se na kraju odmjerile snage 3. i 4. ekipe u drzavi.Pocetkom drugog poluvremena nasi gube 4 razlike,ali to brzo vracaju prisicanjem nekoliko kontri.Na kraju zasluzena pobjeda od oko 4 razlike.

2.Rudar Trbovlje

U prvoj utakmici nam se dogodilo niz nepravilnosti.Prvo,igrali se sa tricom,a drugo sasvim neposteno sudenje dviju sutkinja.Moralo ih se opomenut da bi sudile posteno drugo poluvrijeme.U drugo poluvrijeme Rudar ima prednost 12-7.Tada se mi budimo,ponajvise zahvaljujuci 3 gola Banovica,svi igramo bolje te pravimo seriju 10-2.Vodimo 17-14.Tada malo padamo te slovenci prave mali seriju     3-0,te krajnji rezultat glasi 17-17.
Maksimir princ i Rudar takoder odigravaju nerijeseno 22-22.Opet nam je lakse.Trebamo pobjedu za prvo mjesto i imamo je.Vrhunski odigravamo prvo pluvrijeme te vodimo 15-7.Draugo poluvrijeme vodimo i 9 razlike,ali tada ulaze i ostali igraci.Golman Miki skida izvrstan zicer,ali prima laganih golova.
Na kraju zasluzena pojeda od 4 razlike.Busic je vrhunski branija,krila su bila fenomenalna,Roscic takoder kao i Plazibat(ja).Meka je imao slabu reazlizaciju,ali je odlicno radija blokove.