Trening u Kaštelima

Prijateljska utakmica
RK ADRIACHEM - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 30:30

U petak 17.02.2006. odigrana je prijateljska utakmica između ekipa Hrvatskog dragovoljca i Adriachema iz Kaštela. Kao i mnogo puta do sada gostoljubivi Kaštelani su ugostili Dugoraćane, koji vrlo rado prihvaćaju njihove pozive budući da nemaju mogućnost trenirati u dvorani...

Nakon odrađenih priprema ova utakmica je odlično došla i jednima i drugima kako bi se uigrali budući da drugi dio prvenstva starta za dva tjedna.

Obje ekipe su odlučile isprobati mnogo igrača i kombinacija pa se nastupilo u punim sastavima. Na utakmici su bila i dvojica povratnika u sastave. Za Kaštelane se vratio Matko Bujas nakon odigrane polusezone u prvoligašu Solinu, dok se za ekipu Dragovoljca nakon dugog izbivanja sa rukometnih terena zbog rada u inozemstvu vratio Miro Skender ½Rus½ iz Švicarske. Oba igrača biti će značajna pojačanja za drugi dio sezone.

Utakmica je započela u prijateljskom duhu bez onog standarnog naboja koji inače postoji između ove dvije ekipe. Igralo se ravnopravno sve do 20 minute kada počinju razne zamjene i rotacije koje bolje koristi ekipa Adriachema, te prelazi u vodstvo koje uspijeva zadržati do poluvremena. U drugo poluvrijeme dugoraćani ulaze sa nekoliko promašenih kontri i sedmeraca što omogućava Kaštelanima da pobjegu na +8(26:18). No budući da nitko ne voli gubiti, pa makar se radilo i o prijeteljskom dvoboju, dugoraćani su stisnuli u obrani dok su u napadu proradili Vojnović i povratnik Skender. Prednost domaćina se polako topila da bi na kraju zavr?ilo miroljubivo 30:30.