Trilj, 09.02.2008.
1.HMKRL-jug, 4.krug
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK CETINKA 24:20(9:8)
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK KAMIČAK 19:16(11:5)
Odigrano je i prvo kolo 1.HMKRL u drugoj polusezoni.Teže od očekivanog došli smo do bodova. Slabi početak protiv Cetinke ili dobar početak sve boljih Triljana dao je naslutit da ćemo se za bodove oznojit. I to dobro! Domaćini kreću izvanredno, 4-0, kreštavi napad na samom početku zahvaljujući meni i Tokiću, koji je na kraju odlično odradio...

...Triljani ne gube koncentracije te dolaze ponovno do +4, (7-3). Nakon toga malo buđenje, pravimo seriju 6-2, te odlazimo na odmor s minimalnom prednošću.

Drugo poluvrijeme se igralo gol za golom, tada domaćini ponovno mini seriju prave od 3-0, te odlaze na 2 razlike 9 minuta prije kraja. Tad se budimo,izvanredni igra Tokić, pomažu mu Kaša i Štrljić. Na kraju vodstvo od 5 razlike, zadnji napad domaćini smanjuju na konačnih +4.

Druga utakmica je pomalo uspavanka koja se skoro pretvorila u tragediju. U 9. minuti zbroj golova na obje strane bio je 2 (dva). Gol sa obje strane. Nakon toga se budimo,solidna partija svih pojedinaca (osim mene, šta mi bi?), te na poluvrijeme odlazimo sa  6 razlike.

Drugo poluvrijeme se ušlo lako smo krenuli i lako ćemo završit, te nam se skoro obilo o glavu, ali na kraju se maksimalno koncentriramo, te sa nekoliko važnih golova zasluženo pobjeđujemo +3. Čestitke Triljanima na odličnoj igri.

RK HRV. DRAGOVOLJAC: Ante Bušić, Duje Tafra, Mislav Plazibat 5, Ivan Knezović, Ivan Kaša 4, Ante Matić, Dino Banović 1, Mislav Katavić, Mate Štrljić 3, Mirko Ðonlić, Marin Mekinić 1, Šime Šolić, Toni Tokić 10, Toni Roščić.
Službeni predstavnik: Joško Čizmić
Trener: Boško Nazor

RK CETINKA
Ante Ćaleta, Krešimir Šipić 5, Josip Brčić, Viktor Budić-Leto, Marko Brčić 6, Branimir Kaloper 4, Nikola Perković, Denis Bajić 4, Jakov Vrgoč, Marko Sikirica, Ivan Jaković, Marko Pezelj, Ante Šušnjara 1, Luka Grubišić.
Službeni predstavnik: Stipe Delonga
Trener: Nenad Alfirević
Pom. trener: Nenad Sučić

Suci: Ivan Klapež i Ivan Pervan iz Trilja
Nadzornik: Josip Perić iz Splita

RK HRV. DRAGOVOLJAC
Ante Bušić, Duje Tafra, Mislav Plazibat 6, Ivan Kaša 3, Ante Matić, Ivan Knezović, Dino Banović, Mislav Katavić, Mate Štrljić 3, Mirko Ðonlić, Marin Mekinić 2, Šime Šolić, Toni Tokić 5, Toni Roščić.

RK KAMIČAK
Mario Cvitanović, Toni Smoljo 1, Nikola Pavić 2, Ivan Ivanović Samac 1, Marinko Majstorović, Slavko Filipović-Grčić, Dino Šuste, Ante Golem 2, Neno Zdilar, Ante Gašpar 7, Petar Budimir 3, Elvis Kanaet, Paulo Stupalo, Tomislav Jadrijević.
Službeni predstavnik: Zdenko Boškin
Trener: Ivan Vidović

Metković je uvjerljivo razbio Dubrovnik,te malo iznenađenje je da je Metković remizirao sa Korčulom. Jerkovac je upisao obje pobjede.

Sljedeće kolo sa neugodnim Opuzencima koji su se pokazali kao odlična ekipa s kojom niko neće lagano proč.