Dragovoljca pobijedio Kaštela!

RK Ribola Kaštela - Hrvatski Dragovoljac 23:25

Ovu nedjelju u gradskoj dvorani Sokolana odigrana je utakmica između domaćina Ribole Kaštela i Hrvatskog Dragovoljca pred stotinjak, većinom gostujućih navijača. Prvo poluvrijeme je bilo većinom izjednačeno što se tiče igre obije momčadi, ali Kaštelani idu na odmor s blagom prednošću i rezultatom 12:10. U drugom poluvremenu Dragovoljac znatno agresivnije igra obranu, te ima bolja i brža rješenja u napadu. Domaćini uspijevaju držati blagu prednost do sredine drugog poluvremena, ali nakon toga Dragovoljac okreće rezultat, ali samo na kratko. U samom kraju utakmice, Dragovoljac uspijeva izjednačit na 23:23, te do kraja zabiti Kaštelanima još dva gola za konačni rezultat 23-25. najbolji igrači susreta su bili Stipe Maleničić s odličnom serijom obrana u drugom poluvremenu, te Marko Perić i Dino Banović. Ovom pobjedom Dragovoljac se usidrio na devetoj poziciji na tablici, te dobrim igrama u nastavku sezone može značajno poboljšati svoju poziciju.

RK Zadar 2 - Hrvatski Dragovoljac 2 27:24

U Zadru je odigran susret drugih momčadi Dragovoljca i Zadra u sportskom centru Mocire pred pedesetak gledatelja. Dragovoljac je dobro otvorio utakmicu, te u trenucima vodio i po šest golova razlike. Nažalost veliki pad koncentracije dovodi do toga da prvo poluvrijeme završava s 10-11 za Dragovoljac. U drugom poluvremenu, momčad Marina Stipičića je promašila nekoliko čistih zicera, te se izgubila ideja u napadu što je rezultiralo rezultatskim preokretom domaćina. Konačni rezultat je 27:24, što je vrlo nezgodan i neočekivan poraz kojim Dragovoljac gubi prvu poziciju na tablici 3.HRL jug. Idući vikend je derbi s ekipom Solina 2 koja se trenutačno nalazi na trećoj poziciji, kako bi se ostalo u trci pobjednika 3.HRL-jug.