Split, SC Gripe, 18.11.2007.
1.HMKRL-jug, 1.krug
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK JERKOVAC 14:14(9:5)
RK METKOVIĆ – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 18:19(8:9)

U maloj dvorani SC Gripe 18.11. odigran je I.Krug 1 HMKRL-Jug, gdje su nastupili: HRV. DRAGOVOLJAC, METKOVI, JERKOVAC i KRILNIK.
U prvoj utakmici sastali smo se sa  RK „JERKOVAC“, utakmicu smo dobro otvorili i odigrali dobro prvo poluvrijeme koje je završilo rezulatom 9:5 za nas. U drugom poluvremenu gosti smanjuju razliku i pri kraju utakmice izjednačuju rezultat...

Nakon početnog vodstva u drugoj utakmici protiv RK „METKOVIĆ“, gosti  prelaze u vodstvo 7:3, ali serijom 6:0 okrećemo rezultat i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 9:8 za nas. U drugom poluvremenu vodstvo do 16:13 i umjesto da u nekoliko napada riješimo utakmicu dozvoljavamo gostima da dođu do 17:16. U finišu, nekoliko dobrih obrana Bušića, uz koncetraciju u napadu, preokrenulo je rezultat u našu korist. Gosti su imali prigodu za nerješen rezultat 20 sekundi prije kraja, ali nisu realizirali sedmerac (Bušić je obranio).