PRVI PORAZ

RK METKOVIĆ 1963-RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 34:30(15:13)

metkovic-rkhd1

U derbiju 6.kola 2.hrl-jug Metković 1963 je ugostio ekipu Hrvatskog Dragovoljca, jedine    dvije neporažene momčadi do sada. Na našu zamolbu RK Metković nam je izašao u susret, te smo utakmicu odigrali preko tjedna na čemu im zahvaljujemo.
O samoj  utakmici šta reć, od 1.-60. minute je to bila borba i igra na razini 1.lige iz koje smo lani ispali. Trener  Nazor nas je dobro pripremio za utakmicu te smo od samog početka mi bili ti koji su diktirali tempo.Dobra obrana  u  kojoj su posebnu agresivnost davali  Plazibat i Vuković u sredini , te zaustavljanje njihovih glavnih igrača,krila Paponje i Veraje, te uz  dosta lakih golova funkcioniralo je sve do 23. min kada Kamber pogotkom podiže prednost na 12-9.Onda od jedanput par izgubljenih lopti,  te sa podosta bezidejnosti u napada vraćamo domaćine u igru koji su to objeručke prihvatili te serijom 6-1 otišli sa plus 2 na poluvrijeme.

metkovic-rkhd2

Drugo poluvrijeme su domaćini držali prednost od plus  3, tada malo stiščemo te dolazimo  na minus 1 (18-17), od tada domaći vratar Prskalo koji je bio dobar kroz cijeli susret  spušta „roletu“ te skida 3  kontre i 3 zicera  što su njegovi suigrači iskoristili i otišli na velikih 23-17.Imali smo par vraćanja  na minus  3 i napad,zicer  al bi se opet ukazao najbolji igrač na terenu danas Prskalo!
Domaćine je predvodio Kežić sa 11 pogodaka, a kod nas Plazibat sa 10 pogodaka.