Preko bureka do boda

Prelog, 18.09.2010.
1.HRL, 3.kolo
RK PRELOG - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 30:30(16:13)
Nakon domaće pobjede protiv Umaga, na red je došlo gostovanje kod direktnog konkurenta za ostanak u lizi, ekipe Preloga. Nedostatkom nekih starijih igrača, trener Plazibat je morao uvrstiti veći broj mlađih igrača koji su preuzeli dio odgovornosti i dali doznanja da se na njih može i mora računati u nadolazećim utakmicama….

Tekst: Mislav Plazibat Keđa
Slike: Joško Čizmić

Utakmica i nije počela baš kako smo priželjkivali, uspjeli smo držati priključak sve do 8:8 kada domaćini konstantno drže prednost od 2 do 3 gola prednosti. Preložani su jednostavnim kontrama i polukontrama kaznili naše sporo vraćanje u obranu. Na kraju poluvremena prednost domaćih igrača 16:13.

Hvala sponzorima, njihovo je kraljevstvo nebesko.

Drugi dio kao da se ništa nije promjenilo u našim glavama, te nikako ne možemo spojiti kvalitetnu obranu sa uspješnim napadom i tako sve do 40.minute kada smo bili u najvećem minusu na utakmici(18:14,19:15). Nakon toga, kao da je proradio dišpet. Odjednom igramo čvrsto u obrani i sigurno u napadu, te u dva navrata uspijevamo i povesti (23:24,29:30), a imali smo i zadnji napad za pobjedu, ali po lošem starom običaju ne uspijevamo postiči gol.

Osim standardno dobrog Galiota, pohvalio bi i mlade igrače koji su dali veliki obol ovom bodu (Štrljić,Šolić,Banović,a naročito Bušić).

Zele pokušava nabacit "masu"

Na kraju možda možemo i biti zadovoljni, moglo je i gore, ali i puno, puno bolje. Ovu nedjelju u goste nam dolazi dobra ekipa Županje koja definitivno neće samo odradit još jedno gostovanje, naprotiv, mi ćemo se prilično namučiti kako bi osvojili nove bodove, koji su i jedini cilj na domaćem parketu!