Pobjedili Biograd i osigurali plasman u Prvu ligu

RK HDRK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK BIOGRAD  28:24 (11:11). U 20. kolu II. HRL - jug Dragovoljci su ugostili petoplasiranu ekipu RK "Biograd". Igrači domaće ekipa, kojima je bio dovoljan 1 bod iz ove utkamice za konačan plasman u 1. ligu, u utakmicu su ušli s razmišljanjem "Lako ćemo...", što se i odrazilo na njihovu igru, posebno u prvom poluvremenu. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli rezultatom 0:2, te su razliku od 1-2 gola razlike održavali sve do 12. minute, kada Dragovoljci napokon, unatoč lošoj igri i jako, jako lošem suđenju, poravnavaju rezultat, a potom i prelaze u minimalno vodstvo. Unatoč prelasku u vodstvo, Dragovoljci su se još "tražili" i još njihova igra nije bila na razini na kakvoj oni mogu i znaju igrati, te se utakmica nastavila igrati "gol za gol", sve do 22. minute, kada rade mini-seriju od 3:0 i odlaze na +3 (11:9). I kada smo svi mislili da su se napokon "pronašli", događa se ono što nikako nismo priželjkivali ...

II. HRL - jug, 20. kolo

Solin,
24. 04. 2010.
GSD Bilankuša, gledatelja: 100

RK Hrvatski Dragovoljac - RK Biograd 28:24 (11:11)

RK HD

Piše: Ivana Banović

I kada smo svi mislili da su se napokon "pronašli", događa se ono što nikako nismo priželjkivali. Došlo je do nove ozljede u redovima Dragovoljaca...

RK HD

Ovoga puta, loša sreća je uhvatila Marka Perića, koji je, igrajući obranu, dobio udarac u glavu, tj. oko, te mu je leća rasjekla kapak. On je kraj utakmice dočekao na hitnoj, gdje je odmah, po zadobivanju ozljede, odveden te je završio na šivanju (10 punata).

RK HD - RK BIOGRAD

Utakmica se nastavila, te se Dragovoljci ponovo "gube" što gosti iskorištavaju i sada oni rade seriju od 3 pogotka i do kraja poluvremena poravnavaju na 11:11, rezultat kojim je i završilo 1. poluvrijeme.

U 2. poluvrijeme Dragovoljci ulaze nešto ozbiljnije i angažiranije i na samom početku stvaraju razliku, koja je do 35. minute narasla i do 4 pogotka prednosti.

U 40. minuti gosti uspijevaju ponovo zaprijetiti i dolaze samo na pogodak zaostatka, al da naprave nešto više od toga, domaći igrači im nisu dopustili!

Tada Dragovoljci opet malo podižu tempo i stvaraju razliku od 2 pogotka, koju do kraja susreta podižu na +4 i rezultat 28:24.

U ovom susretu, najviše su se istakli suci, Ivica Mandić i Duje Žanko, čije je suđenje bilo daleko ispod razine druge lige, pogotovo u prvom poluvremenu.

Ali dobro, može se dogoditi i da suci loše sude, al u ovoj utakmici je veći problem bio njihov nejednak kriterij, tj. šta uopće NISU imali nikakav kriterij suđenja!  Za iste startove, za koje su dosuđivai isključenja i sedmerce u korist Biograda, za Hrvatski Dragovoljac nisu dosuđivali ništa, ponekad čak niti deveterac!

Svojim suđenjem ljudi u crnom su bacili sjenu na utakmicu, u kojoj je, pored tako lošeg suđenja, te preočitih i početničkih grešaka, teško do izražaja dolazila igra bilo koje od ekipa.

Najbolji strijelac susreta bio je Marko Galiot, koji je brojne asistencije Pleića, Stipičića, braće Perić i Plazibata pospremio u mrežu protivnika i postigao 12 pogodaka!

Uz njega, na domaćoj listi strijelaca ističu se Mislav Plazibat s 5 i Marin Stipičić s 4 postignuta pogodaka, dok se u gostujućem sastavu najviše ističu Ivan Protega sa 6, te Leo Zorica i Danijel Duvnjak sa po 5 postignutih pogodaka.

Na samom kraju ovog osvrta, čestitke svim dečkima koji su ovom teško ostvarenom, ali definitivno zasluženom pobjedom upisali nova 2 boda, i sada siguran plasman u 1. ligu, koji je ujedno i najveći uspijeh u povijesti kluba! Bravo dečki! Čestitam!