Split, Mala dvorana SC Gripe, 8.12.2013., Gledatelja: 200. Suci: Grbavac i Ravlić (oba Vrgorac)

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK OSIJEK 26:24 (14:10)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Gale, Plazibat 5, M. Perić 4(2), Pavlović 1(1), Klarić, Bajkuša 5, Galiot 4, Maleničić, Bosnić, Kaša, Jakeljić, Čorić 3, Banović 4. Trener: Boško Nazor

OSIJEK: Zubac, M. Jurić 1(1), Ranogajec 4, I. Jurić, Zrno 2, Nedić 4, Perak, Nujić, Bureš 6(2), Maltašić, Zavada, Zupčić, Džijan 7(3). Trener: Vedran Ćurak

SEDMERCI: HD 5(3), Osijek 9(6)

ISKLJUČENJA. HD 4 min, Osijek 6 min

hd-osijek4

Dragovoljci su se vratili na pobjedničku stazu zasluženom pobjedom protiv upornih Osječana: Igrači Boška Nazora odigrali su gotovo savršenih prvih 40 minuta, od samog početka kontrolirali su rezultat i do 20. minute stekli čak osam golova prednosti (12.4). Predvodio ih je Bajkuša koji je svih pet golova zabio u prvom poluvremenu, a obrana na čelu s vratarom Bosnićem počela je popuštati tek u završnici prvog dijela. Zalihu od četiri gola prednosti Dugoraćani su početkom nastavka udvostručili sve do 19:11 u 37. minuti i činilo se da će lako do bodova. Međutim, gosti su se odbijali predati, polako su smanjivali zaostatak te se u završnici približili na samo gol zaostatka (23.22). Pavlović iz sedmerca i Banović donijeli su dragovoljcima plus 3(25:22) da bi Džijan pa zatim i Ranogajec dvije minute prije kraja nagovijestili dramu (25:24). Napetost je razbio iskusni Marko Galiot, golom u zadnjoj minuti donio je olakšanje Dugoraćanima i njihovim navijačima.