Detalj sa utakmice!

Split, 03.12.2005.
2.HRL-jug, 11.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK METKOVIĆ II 34:32(21:18)

Značajna pobjeda "Dragovoljaca" u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva, ne samo zbog bodova i mirnijeg nastavka u prolijeće, već i zbog dobre igre tokom većeg dijela utakmice.
Početak je bio više nego dobar (4:1), da bi se u nastavku prvog poluvremena dopustilo brzim gostima iz Metkovića da se na trenutke približe, pa i izjednače(10:10). Ulaskon N.Ćoke, a pružajući mu odgovornost igranja srednjega (poveznica igre), igra dugoraćana se popravlja, i da nije bilo nesmotrenosti u posljednjim trenucima poluvremena, mogli su domaćini otići i sa većom razlikom na odmor (21:18)...

Početak drugog poluvremena nije dao naslutiti ulazak u poznatu "žutu minutu", ali ne bi dopustili da je ne prikažu, ipak i su po tome već prepoznatljivi.

I tako umjesto da mirno utakmicu privedu kraju, dozvoljavaju gostima da se približe, za trenutak i povedu (25:26), te dovedu pobjedu u pitanje. I uzbuđenje za kraj. Kod dva gola prednosti za "Dragovoljce" S.Čulić prigovara sucima, dobije isključenje, domaćini ostaju sa dva igrača manje. Ipak, obranom J.Ivaniševića i golom M.Stipičića utakmica  se dobija (34:32).

Rana ozljeda koljena J.Tokića, važnog za igru dragovoljaca, još je više motivirala domaćine da dobro odigraju protiv odlične ekipe iz Metkovića. Povratnik K.Glavica, J.Ivanišević (odlične obrane na trenutke) I.Pleić, M.Budimir, S.Čulić(samo da ne prigovara sucima) u obrani i raspoloženi N.Čoko, D,Vojnović i M.Stipičić u napadu, posebno su zaslužni za pobjedu iako su svi ostali odigrali dobro.