Pobjeda za 3. mjesto

Detalj sa utakmiceNedjelja, 14.10.2007., Mala dvorana Sportskog centra „Gripe“, Split
2.HRL-jug, 3.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK ŠIBENIK 29:27 (18:14)
Ah, bilo je teže od očekivanog ... to moram priznati! Ali, isto tako bi bilo i potpuno nezsluženo da nismo uzeli oba boda iz ove utakmice jer smo, ipak, bili za nijansu bolji protivnik. No, kao i uvijek, to treba na terenu pokazati. Jer je lako pričati, ali puno teže to isto i izvesti. Pogotovo kad vam s druge strane sportskog borilišta stoji kvalitetna, mlada i poletna momčad kao što je to ovog nedjeljnog kasnog popodneva bila ekipa Šibenika. No, zato je ova pobjeda još i slađa! Kad tome dodate i pomalo iznenađujuće poraze u ovom kolu jednih od (po meni) favorita lige Trogira i Kaštela, onda na kraju imate uisinu pravi šečer: Dragovoljac je treći u ligi!...

Piše: Jere Ivanišević Bjesni

detalj sa utakmice

Počelo je dekoncentrirano i izjednačeno s obje strane. Obrane porozne, a napadi precizni, ali ne i odveć maštoviti. Igralo se uglavnom gol za gol. Vikali su treneri s obje strane, ali uzalud. Prvo opipljivije vodstvo stvorili su domaćini i to tek sredinom prvog poluvremena. Bilo je 10:7 u 14. minuti susreta. Potom opet ista slika kao na samom početku – gol za gol bez prave igre u obrani. Na poluvrijeme se odlazi s još jednim golom viška u korist Dragovoljca i rezultatom 18:14. Usprkos vodstvu i čak 18 zabijenih golova trener Grubiša nije bio zadovoljan. I to s pravom, jer Dragovoljci nisu igrali obranu kako oni to znaju i ako su željeli dobiti ovaj susret, morali su u nastavku popraviti ovaj segment svoje igre.

I za divno čudo stvarno smo podigli razinu igre u obrani i u prvih 10-ak minuta nastavka sigurno smo i staloženo čuvali stečeno vodstvo. Ivan Pleić je i dalje bio raspoložen, a pridružio mu se i u prvom dijelu „usnuli Rus“ Skender. Na opasnom „Bibi“ Pivcu bio je „zalijepljen“ flaster tako da on nije mogao pomoći svojim suigračima u vanjskoj liniji, ali je svoje odrađivao u obrani čuvajući jako dobro najopasnijeg igrača gostiju Dželaliju. Krila su nakon sjajnog prvog poluvremena malo zaspala u nastavku, a Stjepko se puno, ali uspiješno trošio u obrani tako da je stigao pomoći u napadu tek s jednim golom. No ova je idila trajala samo do 37. minute i rezultata 22:17 za Dragovoljac, a onda, kako to Čara voli nazvat, „crna rupa“ u igri domaćih. U narednih 12 minuta primili smo 9 komada, a zabili samo 3 i rezultat se drastično promijenio! Gosti su poveli 25:26!

I tada trener Grubiša radi, kako se na kraju ispostavilo, ključan potez. Mijenja dotadašnju obranu 3-2-1 u 5-1. Uveo je Jeru Ivaniševića kao flastera na raspoloženog Dželaliju da otupi najopasniji dio napada gostiju iz Šibenika i gosti od te 49. minute, pa sve do kraja susreta postižu samo jedan gol. A mi smo se nekako napokon pribrali u napadu i uvalili im još 4! Mogu vam reći da smo jedva dočekali poslijednji sučev zvižduk. Bilo je uistinu pravi gušt bacit pogled na semafor gdje svijetli 29:27! Ali nas je malo bilo i sramota jer smo skoro dobijenu utakmicu umalo izgubili! I to samo u 12 minuta! Klasična naša priča.....

Za kraj bih još samo pohvalio naše vjerne navijače što su se danas pojavili u pristojnom broju i fino nas bodrili. Nadamo se da će Vas ubuduće biti još i više, a da ćemo vas mi svojim igrama i rezultatima privući i prisliti na to! Ipak, nije mala stvar biti treći u drugoj ligi! Svakako, ako ništa drugo, bolji smo od Marina i Zele... Pa sad nek oni razmisle jesu li otišli u bolji klub..... ;o))