HRVATSKI DRAGOVOLJAC – SPLIT  31:30 (14:15)

Split, mala dvorana SC Gripe. Gledatelja. 500. Suci: Matić (Kostrena), Orešković (Senj)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Gale 4, Plazibat 7(2), Perić 4, Pavlović, Klarić 1, Bajkuša 2, L.H. Perić, Maleničić, Bosnić, Kaša, Čorić 6, Banović 7, Jakeljić ; Trener: Marin Stipičić

SPLIT: Budalić, Šimić, Babić 3(2), Grebenar, H. Maretić 2, D. Maretić 2, Čurin, Antičević 2, Vrgoć 3, Milković 9, Mladinić 1, Fistonić, Pavičić 1, Zujić, Šipić, Šolić 7(1); Trener: Boris Popović

SEDMERCI. HD 5(2) Split 5(3)
ISKLJUČENJA. HD 6 min, Split 8 min

Dino Banović je golom u posljednjoj sekundi zaključio dramatičan i uzbudljiv dvoboj susjeda koji dijele istu dvoranu. Desni vanjski HD-a pogodio je izravno iz prekršaja, pored bloka je poslao loptu koja je golmanu Šimiću izmigoljila kroz noge u mrežu. Bio je to znak za veliko slavlje Dugoraćana i njihovih bučnih navijača koji su ih cijelu utakmicu nosili do pobjede.
Početak je bio izjednačen, a prvi su do značajnije prednosti došli Splićani. Šimić je povezao nekoliko obrana pa su u 18. minuti došli do plus četiri (6:10), a najvećih plus pet (10.15) imali su u 27. minuti. Međutim, dragovoljci postižu dva gola u razmaku od 20 sekundi, a zatim Bosnić brani sedmerac Babiću te dodatno podiže samopouzdanje Dugoraćana. Do odmora su smanjili na gol razlike, a dobar ritam su zadržali i početkom nastavka. Bosnić je obranio još jedan sedmerac, ovaj put Milkoviću, a Plazibat je bio nezaustavljiv za Splićane pa je u 42. minuti bilo 23:18 za HD. Zatim se budi lijevi vanjski Splita Šolić, postiže tri gola u nizu te vraća svoju momčad u igru. Priključio mu se u završnici Milković s četiri gola u zadnjih šest minuta pa utakmica ulazi u egal. M. Perić je minutu i pol prije kraja zabio za 30:28, ali Splićani u zadnjoj minuti uspijevaju poravnati preko H. Maretića i Vrgoča. Zadnji napad imali su igrači HD-a, Splićani su tražili probijanje Gale, ali suci su pokazali na prekršaj za Dugoraćane da bi Banović zaključio priču.