Pobjeda ispustena u samoj zavrsnici

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SPLIT 31:34

Samo 9 minuta djelilo je rukometaše Hrvatskog Dragovoljca od velikog iznenadjenja u rukometnom kupu - izbacivanja favoriziranog prvoligaša, RK
SPLIT
, iz nastavka natjecanja.

Dugoraćani su na Gripama potpuno kontrolirali i igru i rezultat sve do same završnice. Vodstvo, najčešće od 2-4 gola razlike, nisu ispuštali nego su ga
održavali tijekom cijele utakmice sve do same završnice, do 51 minute kada je Split napokon uspio poravnati rezultat.

Marko Galiot i Marin Stipičić bili su večeras nerješiva enigma za obranu Splićana. Doslovce su radili što su htjeli. Zabijali izvana, probijali poroznu splitsku obranu ulazima na crtu, asistirali pivotu Dujiću koji je "kinder-jaja" lako pospremao u gol ili iznuđivao sedmerce... (još da su koji put prosljedili balun do "zapetog krila" Čulića... bila bi to igra za desetku!)

SPLIT

održavali tijekom cijele utakmice sve do same završnice, do 51 minute kada
je Split napokon uspio poravnati rezultat.

No to je bio samo šlag na ovoj "rukometnoj torti", jer cijela momčad "Dragovoljca" je odigrala večeras odlično i maksimalno koncentrirano, potvrđujući staru tezu da "dugoraćanima ne nedostaje motivacije kad se igraju velike utakmice" (problem je, dakako, u pristupu onim "malim", no nećemo večeras o tome...).

No, eto, kako to već obično biva u susretima rukometnih "Davida" i "Golijata", duža i kvalitetnija klupa Splita je i ovaj put presudila. Dugoraćani su odigrali cijelu utakmicu sa samo šest, sedam igrača i bez kvalitetne zamjene i pravog osvježenja s klupe prva postava nije uspjela odigrati i završnicu u istom (visokom) ritmu te privesti utakmicu željenom kraju.

Zadnjih 10 minuta Split je krenuo odlučnije i potpomognut s nekoliko dvojbenih odluka (dotad odličnih) sudaca primakao se na samo gol zaostatka. Nedugo zatim po prvi put na utakmici prelazi u vodstvo. Dugoraćani ne uspjevaju odgovoriti na pravi način i Split odlazi na gol, dva, prednosti. Iskusni prvoligaš znao je mirno sačuvati teško stečenu prednost (čak je i malo povećati) u posljednjih nekoliko minuta do posljednjeg sudačkog zvižduka.

Imaju pravo "dragovoljci" žaliti za ispuštenom pobjedom, no prave "bitke" za bodove ih tek očekuju u prvenstvu. Solin, Cetinka, Zadar... tu će se "brusiti" dugoratski rukometni dragulji.

Gledajući ih večeras s tribina Gripa (a posebno nakon odužeg razgovora Galiota i Stipičića s trenerom Splićana po završetku utakmice) malo se i pribojavamo da neki ne završe možda i u nekom drugom izlogu...