Detalj sa utakmice...Split, 18.03.2006.
14. kolo II. HRL – jug
Mala dvorana sportskog centra „Gripe“
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC-RKHM DUBROVNIK 34:30(15:13)

U, za nas, neobičnom i neuobičajenom terminu (13:00 h) otpočela je utakmica 14.kola drugoligaškog rukometnog prvenstva protiv ekipe „Dubrovnika“, koja je bila u situaciji da nasušno mora osvojiti bodove, pošto je u vrlo nezavidnom položaju na tablici. Uz ove dvije jako bitne i jako važne činjenice, a poznajući mentalitet svoje ekipe iz Dugog Rata, kad su u pitanju utakmice gdje smo mi u donekle superiornijem položaju, za očekivati je bilo tešku i neizvjesnu utakmicu koja će se odlučivati u poslijednjim trenutcima. I, stvarno, tako je i bilo...

Prvi napad imala je ekipa „Dragovoljca“, a u njemu kao da se dalo predvidjeti i iščitati sve što će se u nastavku same utakmice i događati: - iz nedovoljno izrađene i slobodne situacije nekontroliran i neprecizan udarac prema vratima gostiju, a u obrani nedovoljno koncentracije i želje te jeftino primljen pogodak izvan zone devet metara. Iako je trener Grubiša konstantno pokušavao svojom agresivnošću i primjedbama podignuti ritam i duh svojoj momčadi, do kraja prvog poluvremena nikakav se pomak nije mogao uočiti i ostalo je samo nadati se da će stanka od 10 minuta dobro doći za malo se pribrati i prikupiti potrebitu koncentraciju te volju i želju za pobjedom.

Domaćin je i prije kraja same stanke izišao na teren, dok je ekipa „Dubrovnika“ maksimalno iskoristila vrijeme predviđeno za odmor, vjerojatno ponukana činjenicom da su došli u jako malom broju, njih samo 8, i znajući da je svaka sekunda odmora i više nego dobrodošla u takvoj situaciji.
Utakmica je u drugom dijelu nastavljena u potpuno istom ritmu. Manje-više se igralo gol za gol, uz puno tehničkih pogrešaka na obje strane te konstantnu nervozu i nezadovoljstvo kod obojice trenera i kod večine igrača. No, ključni trenutak utakmice, po mom skromnom sudu, dogodio se u 45.-oj minuti kada je isključen igrač „Dragovoljca“ Miro Skender. Rezultat je tada bio 24:22 za domačina i činilo se kako će se sada gosti vrlo lako vratiti u egal, te time i ponovno „u igru“, što je moglo biti vrlo pogubno za domaće. Ali, vjerojatno na opće iznenađenje, „Dragovoljci“ su uspjeli u te dvije minute kazne održati tu malu, ali jako bitnu prednost od +2 gola i time puno mirnije ući u samu završnicu utakmice.

Do kraja je rezultat uz podosta variranja i nesigurnosti otišao na +4 gola razlike u korist domaćina, no ne može se nikako reći da je to bila rutinski odrađena i sigurna pobjeda, već utakmica odigrana u jednom velikom grču i s mnogo pogrešaka, koje su na kraju umalo koštale povremeno preopuštene igrače iz Dugog Rata.

Na kraju bi još samo spomenuo i pohvalio dvojicu igrača koji su, možda, jedini sa svijetlim obrazom izišli s terena nakon posljednjeg sučeva zvižduka: Nikšu Bušlju iz ekipe „Dubrovnika“, koji je konstantno stvarao neriješive probleme na desnom krilu obrani „Dragovoljca“, te Stjepka Čulića iz ekipe „Hrvatskog Dragovoljca“, koji je dao svoj veliki obol u obrani, a, kad je bilo problema na lijevom krilu, i u napadu, gdje je zabio 2 važna gola i iznudio 3 sedmerca. Čak mu je i šjor Fredi dao ruku na kraju utakmice (kad smo i to zadnji put vidili!?). Ne smijem nikako zaboraviti niti odličan mladi sudački par iz Metkovića Marević – Šprlje koji su bili iznad nivoa same utakmice i koji zaslužuju svaku pohvalu za odlično odrađen posao na ovoj utakmici.