Obranom do treće pobjede u nizu

Iz arhiveŠibenik, SD „Baldekin“, 19.11.2006.g.
VIII. kolo 2.HRL – jug
RK ŠIBENIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  22:26(6:11)

Na put u Šibenik ekipa Dragovoljca krenula je s velikom željom da ostvari i treću pobjedu u nizu. Iako su bili svjesni da u redovima solidnog domaćina iz Šibenika ne igra njihov, možda, najbolji pojedinac Dželalija, nisu dopustili da ih uhvati nikakav osjećaj tipa „lako ćemo“ i odlučili su „problemu“, tj. utakmici pristupiti maksimalno ozbiljno! I, kako i sami vidite iz priloženog, to im se višestruko isplatilo. Na njihov konto sjela su nova 2 boda i potvrda najmanje 5.-og mjesta u prvenstvu! Iskreno iz srca – više i nego što smo i sami očekivali na početku sezone, ali uistinu nikako i nezasluženo! Dapače, baš suprotno!
Gosti iz Dugog Rata odmah su se na početku utakmice postavili maksimalno ozbiljno i s velikom željom pristupili su samoj utakmici...

Obrana je funkcionirala skoro besprijekorno, iako je u njoj nedostajao bitan kotačić – nije bilo našeg prvog vratar Joška Ivaniševića! Sve one koji su možda pomislili kako bi zbog toga Dragovoljci mogli imati grdnih problema, uskoro je utišao danas više nego dobar vratar Dudaš i time je u potpunosti nadoknadio Jolin izostanak! Domaćini su tokom cijelog prvog poluvremena djelovali manje-više neopasno neutralizirani dobrom igrom gostujuće obrane, dok su ih u njihovoj fazi obrane spasile od puno lošijeg rezultata, nego što je to bio onaj od 6:11 na poluvremenu, brojne pogreške iz čistih šuteva te zicera Dragovoljaca! No, sve u svemu, trener Grubiša nije imao što puno za prigovoriti svojim igračima za vrijeme odmora, pa ih je samo zamolio da još malo ozbiljnije pristupe samoj igri u drugom poluvremenu te da onda rezultat sigurno neće izostati.

Saša DudašNo, kako to obično i biva s dugoraćanima, oni ne mogu bez svojih „crnih rupa“! Umjesto da na samom početku drugog poluvremena još više učvrste svoju prednost i utakmicu mirno privedu kraju, oni se povremeno nepotrebno i neobjašnjivo opuštaju u svojoj igri te dopuštaju Šibenčanima da u par navrata dođu na samo 4 gola zaostatka! Naposlijetku, kad su se nakon 20-ak minuta igre u nastavku uspijeli napokon odlijepiti na 7 golova razlike – 15:22, Dragovoljci što zbog prekršaja, što zbog prigovora (Pavić), ostaju sa samo 3 igrača u polju i, eto, frke!

Umjesto mirne završnice, domaćini stižu goste i 5 minuta prije kraja prednost Dragovoljca se otopila na samo 3 gola razlike – 21:24! No, ipak, do samog kraja utakmice nije bilo više nikakvih problema. Gosti su se pribrali i utakmicu priveli kraju s 4 gola razlike i rezultatom 22:26.

Iako se, možda, na trenutke činilo kako bi ova utakmica mogla otići u vode neizvjesnosti i kako bi, ipak, objektivno, nešto slabiji domaćini mogli priprijetiti jako dobrim gostima, do toga nije došlo. I to nešto govori o promjeni karaktera ekipe Dragovoljca na bolje! Još bolje u prilog tome govori činjenica da smo ostvarili već treću pobjedu u nizu u prvenstvu, od čega su dvije bile u gostima, pa vi sad vidite i razmišljajte!

Naposlijetku, čak smo dobili i priznanje za to, kao i malu nagradu od našeg Presidentea – uz već uobičajenu večeru, pale su i palačinke sa čokoladom i orasima! Kud ćeš boljeg motiva za novu pobjedu u nedjelju u 14 sati u maloj dvorani na Gripama protiv Solina!? A, tu je i prilika za revanš zbog poraza u Kupu na našoj Streljani! E, kad bi barem u nedjelju bilo toliko gledatelja u Splitu, koliko ih je onda bilo na Streljani!!!