Nije dugo trebalo čekati na prve prvoligaške bodove

Split, SC Gripe, mala dvorana, 12.09.2010.
1.HRL, 1.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK UMAG 29:25(15:9)
Nije dugo trebalo čekati na prve prvoligaške bodove Dragovoljaca iz Dugog Rata... Došli su do njih već u 2. kolu 1. HRL svladavši ekipu Umaga na "domaćem" splitskom terenu rezultatom 29:25!
Od samog početka domaći igrači su u utakmicu ušli odlučno i nakon nekoliko promašenih zicera na početku, utakmicu su ipak otvorili vodstvom koje do kraja nisu ispuštali iz ruku...

Tekst i fotografije: Ivana Banović

Jedino izjednačenje gosti su imali u 4. minuti kada su poravnali na 1:1 i od tada su samo "lovili" rezultat! Kako je vrijeme odmicalo, Dragovoljci su samo povećavali razliku koja je u 29. minuti narasla i do +8 (15:7). No, u samom finišu prvog poluvremena gosti su iskoristili mali pad koncentracije domaćina pa su do odlaska na odmor uspjeli smanjiti razliku na samo 6 pogodaka (15:9).

U 2. poluvremenu Dragovoljci nastavljaju istim tempom te odličnom igrom i zalaganjem uspijevaju održavati razliku od 6-7 pogodaka sve do samog kraja kada slijedi malo opuštanje koje gosti opet koriste i uspijevaju se u nekoliko navrata približiti na samo 3 pogotka zaostatka (26:23, 27:24, 28:25). Ipak, domaćini su mirno utakmicu priveli kraju i ostvarili zaslužene i vrijedne prve prvoligaške bodove! Čestitam!

Kod domaćina najviše se svojim odličnim i mnogobrojnim obranama istaknuo golman Ivan Matešković, za kojeg su gosti teško uspijevali pronaći rješenje i postići pogodak. Za pohvalu su i svi ostali igrači koji su mu odličnom igrom u obrani uvelike olakšali posao! U napadu su se najviše istakli Marko Galiot sa 7, Marin Stipičić s 5, te Mislav Plazibat i Ivan Pleić sa po 4 postignuta pogotka.

Kod gostujuće ekipe također je odličan bio golman Tomislav Milinković, dok su se realizacijom u napadu najviše istakli Marko Ćosić sa 7 i Marko Buvinić s 5 postignutih pogodaka.

U slijedećem kolu Dragovoljci putuju u goste ekipi Preloga koja je u prva dva kola upisala i dva poraza (Prelog 29:34 Brod konstruktor, Mladi rudar 31:24 Prelog), te se nadamo uspjehu i novim bodovima za Dugoraćane! Sritno!!!!!!