rukomet

I ove nedjelje u pogonu su bile gotovo sve rukometne snage HD-a. No krenimo redom.

SENIORI:

Pobjedom krenuli u nastavak prvenstva!

U ŠC Gripe, u Splitu, prošlu nedjelju je odigran susret između domaćina Hrvatskog Dragovoljca i gostiju iz Sinja. Dragovoljac je dobro otvorio utakmicu i sredinom prvog poluvremena imao i pet pogodaka prednosti, odlična obrana i raspoloženi golman Matej Glavaš su priveli prvo poluvrijeme kraju s rezultatom 17-11 za domaćina. U drugom poluvremenu Dragovoljac je krenuo u nešto slabijem ritmu te se gosti iz Sinja hvataju priključak na samo dva gola zaostatka. Ipak Kamičak nije uspio nametnuti svoj ritam, te Dragovoljac lagano privodi utakmicu kraju s krajnjim ishodom 31-25. Najbolji strijelac utakmice je bio Mislav Plazibat s deset pogodaka, a uz njega najviše se istaknuo Marko Galiot s osam pogodaka. Ovom pobjedom Dragovoljac se smjestio na drugo mjesto, te zaostaje samo jedan bod za vodećom Olipmijom. Idući vikend se igra možda i odlučujuća utakmica za osvajanje 2HRL-jug protiv direktnih konkurenata Jelse s otoka Hvara, nadajmo se da će Dragovoljac uspjeti odnijeti važnu pobjedu i napraviti veliki korak k naslovu prvaka.

MLAĐI KADETI:

Protivnici RK SOLIN i AKADEMIJA BALIC METLICIC......igrano u Kastela....

RKHD-RK SOLIN. 22-16
Oni zadnji mi u vrhu, tako je i bilo na terenu. Drugo poluvrijeme su igrali djecaci iz DR rodeni 2001 koji bas nemaju puno sansi za igru zbog godine rodenja i tribat ce im upornosti i rada da docekaju kraj puberteta i stignu taj zaostatak.
RKHD-ABM. 18-19
E sad se vidi dismo i kakosmo radili. Zna sam ja da ce to bit drugacija utakmica od prosle kad smo mi dobili jer su nas oni malo podcijenili a malo je i nama bolje islo u napadu nego danas jer njih ipak vodi " specijalista za obranu hrvatske reprezentacije" Dado Anusic. To se vidilo na djelu. I pored zaostatka kroz cilu utakmicu imali smo sansu zadnjih 5 sekunda uzet bod, ali posto balun ima dusu ( slazen se sa balunom) nije nam da jer budimo realni nismo zasluzili. Previse forsiranih pogresaka u napadu je upozornje nekim moijim zvjezdama da nisu bogovi i da je ovo kolektivni sport. Sve je to skola, vrimena za naucit uvik ima ako postoji IQ dovoljno velik. Obranu jos trazimo i slazemo dobitnu kombinaciju. U tom segmentu je dobro debitira Karlo. Nakon misec dana bavljenja nekim sportom, dobro je bilo. E kad rjesimo obranu bice nesto od nas, i mozemo se nadat kadetskoj ligi a o drzavnim zavrsnicama zasad nebi bilo uputno mislit i dizat se di ne pripadamo jer pad je uvik bolan. Jasno triba se dignit i krenit dalje i naucit sta manje padat jer obolis od padavice pa bauljas bez cilja. Ova generacija moze puno ako ce radit ( posebno omisani ), valjda ce i dvorana pa i da napravimo koji zajednicki trening. Eto dobili smo nogu u guzicu a kazu da je i to korak naprid.........(BY bOLE)

DJEČACI:

Međusobna utakmica protiv naših partnera RK ''Marina Kaštela''

Kad je u 14. minuti na semaforu svijetlio rezultat 4:0 za Kaštelane, malo tko se nadao pozitivnom rezultatu u ovoj utakmici. Ali čini se da je ova ekipa teški dizelaš te da im treba gotovo cilo poluvrime i 2-3 dobra šamara da dođu sebi. Šušić je morao s gola u igru, pa smo dobili malo na vanjskom šutu, poremetili Kaštelansku dobru obranu. Miljak je odigrao dobru napadačko/obrambenu rolu. Obrana u drugom poluvremenu srčana tako da smo uspjeli preokrenuti rezultat te pobjediti 13:10. Nakon dužeg odsustva zbog viroze, u pogon se vratio i Čaljkušić te solidnom partijom pokazao da je bitan kotačić ove generacije. Protiv malo jačih ekipa ovako kasno paljenje neće proći nekažnjeno tako da moramo poraditi na tom segmentu.