Detalj sa utakmice...

Split, 19.11.2005.
2.HRL-jug, 9.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK BIOGRAD 35:26 (17:11)

Očekivala se je teška utakmica protiv gostiju iz Biograda, a počelo je da se bolje nije moglo ni poželit (5:0). Snažnom obranom i raspoloženim Tokićem, frnjokama Vojnovića napad je djelovao ubojito, pa se na poluvrijeme odlazi sa +6 (17:11). I kad se je nastavak utakmice priželjkivao sa nastavkom dobre igre, javila se je već poznata "žuta minuta". Gosti iz Biograda sustižu domaćine iz Dugog Rata (od 17:11 do 19:18)...

Za ovo učestalo razdoblje «žute minute» se već razmišlja o dovođenju psihologa ili psihijatra (op. Ćara).

A onda, nakon prolaza krize "Dragovoljaca" sve se vrača na staro, dobre obrane vratara, čvrsta obrana iskusnijih starijih igrača (Čulić, Budimir) i razigranost mlađih predvođenih D. Vojnovićem (Drago, vidiš da možeš), Stipičićem i kadetima J. Tokićem , F. Pleićem (ml. kadet), N. Ćokom. Veseli to šta su se i drugi kadeti vrlo dobro priključili seniorima(Ercegović, Siničić), tako da se za budućnost dobrog rukometa Dugi Rat ne mora brinut.

Krajnji rezultat 35:26 je samo stanje dobre igre uz pohvalu svima akterima susreta na fer igri.
Napomena: Lazarušić je ulaskom u igru pokaza da se i na njega može računat (rutinirano realizirao). Kod gostiju se posebno istakao velikim potencijalom D. Duvnjak, što su svi primijetili osim trenera domaćih.
I još jedna neobičnost: trener gostiju primijetio "bodičeka"  od strane J. Ivaniševića (!?). Daj Jere, dosta sa "grubostima".