Metković, 20.05.2006.
22. kolo II. HRL – jug
Sportska dvorana „Metković“
RK METKOVIĆ II - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 36:23(19:11)
Došlo je i posljednje kolo drugoligaškog rukometnog natjecanja skupine jug, a za igrače dragovoljca to je značilo put na sami jug Hrvatske, u Metković. A kad dugoraćani moraju ići na malo duže putovanje poput ovoga, to vam automatski sigurno znači nekompletnu momčad! Još kad tome dodate jako malu važnost utakmice jer je opstanak u ligi odavno već osiguran, onda dobijete stanje da vam seniore predstavljaju kadeti i da se u Metković ide popiti kavu, a na utakmici šta Bog da...

Na samom njenom početku utakmica je i imala nekakvu draž i napetost jer su dragovoljci čak i vodili dok je bilo snage, volje i koncentracije, no nakon 15. minute i rezultata 8:7 za domaćine, gostujuća kola su otišla nizbrdo i više ih nitko i ništa nije moglo vratiti na pravi put.

Sparina i visoka temperatura u dvorani još su dodatno pridonijeli fjaci koja je zavladala u redovima dragovoljca. Obrana propusna i bez dovoljne žestine, a napad brzoplet i bezidejan. Rezultat na poluvremenu jasno je to iskazivao – 19:11 za Metkovce!

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novoga. Krvna slika gostiju je i dalje pokazivala jaku anemičnost, a domaćini, motivirani činjenicom da ih jedino pobjeda sigurno ostavlja u ligi, nisu pokazali niti mrvicu milosti i svaku su grešku beskompromisno kažnjavali. Teški poraz gostiju bio je neizbježan. Krajnji rezultat 36:23 još i nije tako tragičan jer je pred sam kraj utakmice ekipa Metkovića vodila i sa 16 golova razlike – 36:30, no dragovoljci su se ipak malo trgnuli i uspijeli bar malo ispraviti loš dojam koji su stvorili svojom (ne)igrom tijekom cijele utakmice.
 I što sad reći na kraju!? Ja mislim da bi bilo najbolje: „Bogu dragom hvala da je gotovo!!!“ jer da je bilo još koje kolo, tko zna kako bi se sve skupa s ovakvim pristupom završilo po ekipu Dragovoljca!