Mladi lavovi donijeli pobjedu

Split, Mala dvorana S.C. „Gripe“, 19.10.2008., 16:30
2. HRL–jug , V. kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK BIOGRAD 34:28(13:15)
Kako već pomalo kasnim s ovim izvješćem, neću puno dužiti i mudrovati. Nedjelja je bila ima već tri puna dana i ne bi imalo smisla. Uglavnom, da nije bilo ovih naših mladih snaga, tko zna kako bi se razvila i završila ova utakmica. Oni su bili naša prevega i faktor koji nam je donio pobjedu. A, to i jest ono najljepše što nam je ovaj susret mogao, uz pobjedu, donijeti. Spoznaja da se bez problema možemo osloniti na još uvijek kadete u seniorskoj, izjednačenoj utakmici. Bravo momci...Štrljiću, Bušiću, L.H. Periću & co...

Tekst: Jere Ivanišević
Fotografije: Daniela Čulić Rake

Ušli smo jako mlako u igru, kao da nam se ništa nije dalo, kao da će se momci iz Biograda sami od sebe pobjediti. Nije bilo ni potrebnog žara, niti želje. Vjerojatno je zato semafor uskoro i pokazivao 5:7, a trener Plazo pozvao time-out. No, do kraja tog prvog poluvremena ništa se nabolje u našoj igri nije promijenilo. Rezultat: 13:15. Frka...i buka...u svlačionici preko desetnominutnog odmora između dvaju poluvremena.

Da se zna da je i Žuti priša centar...

Ali, čim je počelo drugo poluvrijeme, kao da je neka druga ekipa zaigrala, neki drugi ljudi. Obrana grize, trči se u kontru, golovi padaju kao od šale i eto ti serije 12:3 i rezultat se drastično promijenio na 25:18 u našu korist. Kako je bilo još pola poluvremena do kraja susreta, nije se bilo pametno opuštati, ali tko će nas naučiti pameti. Pomislili mi, face, kako je sve gotovo i eto Biograđana u samo 5-6 minuta na 28:25. Voda lagano u uši i time-out se morao pozvati. To nas je spasilo. Obrana se „skockala“, napad nanovo proradio i susret je mirno priveden kraju. Rezultat: 34:28.
E, da, skoro sam i zaboravija. VRATIJA SE BIBO!

I cure su danas bili uspiješne, dobile su Metković, a onda i glasno navijale...