Memorijalni turnir

RIJEKA, 31.1.2004. - Ml.Kadeti
12. Memorijalni turnir " Marijan Karlović - Mali"

Na 12. Memorijalnom turniru " Marijan Karlović - Mali" sudjlelovala je i ekipa mlađih kadeta RK " Hrvatski dragovoljac" uz ekipe Zameta, Crikvenice, Kvarnera, Pećina te domaćina Trsata zauzevši visoko drugo mjesto izgubivši jedino u finalu od ekipe Zameta..

SKUPINA "A" - Zamet, Pećine, Trsat

Skupina "B" - Kvarner, Crikvenica, Hrvatski dragovoljac

Poziv na 12. Memorijalni turnir " Marijan Karlović - Mali" bio je za mlade "dragovoljce" dobar test da testiraju omjer snaga i sa ekipama primorske Hrvatske. Ždrijeb im je donio težu skupinu gdje se igralo po principu "svak sa svakim" te dvije prvoplasirane ekipe idu u polufinale križajući se sa drugom skupinom. Računica je bila jednostavna: pobijediti obje ekipe u skupini te na taj način u polufinalu izbjeći Zamet koji je bio favorit u drugoj skupini.

1. utakmica skupina "B":

Hrvatski dragovoljac - Kvarner 13:9 (6:2)

Kako se od njih i očekivalo u startu su dugoraćani krenuli onako kako znaju u obrani 3:2:1 vrlo borbeno i složno a u napadu efikasno te se na poluvrijeme otišlo sa +4. Za naglasiti je da su se sve utakmice igrale 2 x 12 min. Drugo poluvrijeme igralo se taman koliko je bilo potrebno za laganu pobjedu bez većih uzbuđenja. Strijelci: Ćoko (5); Tokić (5); Vrkić (1); Perić (1); Pleić (1);

2. utakmica skupina "B":

Crikvenica - Hrvatski dragovoljac 12:19 (4:7)

Druga utakmica po imenima sudionika bila je mnogo jača nego prva te je bila mali derbi ovog turnira. Dragovoljci su ponovo krenuli furiozno serijom 6:1. Obrana je izvrsno funkcionirala,na vratima sigurni Jerčić, u napadu izvrsno je funkcionirao trokut Ćoko-Tokić-Pleić .Malo opuštanje pred kraj poluvremena dovodi Crikvenicu na -3. U nastavak se krenulo gol za golom te mini-serija polovicom drugog dijela od 3 uzastopna pogotka vodi dugoraćane u mirnije vode završnice,cilj je ostvaren: 1. mjesto u skupini. Strijelci: Pleić (7); Tokić (6); Ćoko (3); Vrkić (2); Perić (1);

Polufinale:

Trsat - Hrvatski dragovoljac 13:14 (8:8)

Polufinale je donijelo domaćina koji je pred svojom publikom igrao sa nadahnućem. Umor se već polako počeo nazirati kod dugoraćana te se u jednom trenutku činilo kako je na pomolu senzacija kad su domačini na početku drugog poluvremena poveli. Ipak na samom kraju skupivši snagu za završnicu zaigrali su dugoraćani kako znaju te ipak osigurali finale. Strijelci: Ćoko (4); Tokić (4); Pleić (3); Siničić (2); Vrkić (1);

FINALE:

Zamet - Hrvatski dragovoljac 16:10 (10:8)

Već vidno iscrpljeni dugoraćani su krenuli u utakmicu maksimalno motivirani sa željom da pokažu kako su zasluženo u samom vrhu hrvatskog rukometa u svom uzrastu. Prvo poluvrijeme je pokazalo podjednak omjer snaga na terenu uz laganu prednost "domaćeg" terena domaćina. U drugom poluvremenu, dugoraćani su naprosto pukli te više nisu imali snage za samu borbu do kraja sa ,tog trenutka objektivno, jačim protivnikom. No ipak, dojam na samom kraju je više nego odličan. Želja, hrabrost, znanje uopće nisu upitni kod dugoraćana te su i kroz ovaj turnir pokazali da se mogu ravnopravno nositi bilo s kojom ekipom u Hrvatskoj. Zasigurno je blistava budućnost pred njima ukoliko nastave slušati i raditi kao i do sada, nadamo se u boljim uvjetima nego do sada i uz malo više sluha nadležnih vlasti. Bravo momci!

Strijelci: Tokić (4); Ćoko (2); Vrkić (2); Siničić (2);