Kup: U Sinju nikad lakše

Iz arhive...Sinj, SD „Sinj“, 22.09.2007.
Županijski kup – 1.kolo
RK KAMIČAK – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:41(11:18)
Tjedan dana prije početka prvenstva rukometaši iz Dugog Rata imali su idealnu priliku otkriti trenutnu vrijednost ekipe. Naime sve pripremne utakmice (pa tako i dugorački turnir) malo su nam mogle ukazati na trenutnu formu i snagu ekipe. Zbog toga, ali i izostanka Skendera i Je.Ivaniševića krenulo se put Sinja gdje nas je očekivalo uvijek vruće gostovanje...

Na samom početku utakmice dragovoljci su dali doznanja da misle ozbiljno. Započelo se sa angažiranom obranom, raspoloženim Čizmićem (Sipom) na golu uz nekoliko munjevitih kontri došlo se do vodstva od 4:9 u 11.minuti.

U toj 11.minuti dugoraćani su doživjeli težak udarac. Naime  dotad najbolji pojedinac na terenu Frane Pleić (6 golova) nezgodno je doskočio i ozljedio koljeno, te je morao napustiti igru. Sinjani su jako brzo iskoristili zbunjenost dugoračkog napada i sa tri brza gola vratili se u igru, i šta je još važnije podigli publiku na noge.

Zbunjenost gostiju nije bila dugog vijeka. Brzo su konsolidirali redove i umirili i najvatrenije navijače Kamička. Do poluvremena prednost gostiju je stalno rasla do konačnih 11:18.

U drugo poluvrijeme dragovoljci ponovo ulaze maksimalno angažirano, te čvrstom obranom i brzim kontrama rade seriju 10:3 i u 40.minuti prelamaju utakmicu. Do kraja se igralo „run & gun“, gotovo bez obrana sve do konačnih 28:41.

Zanimljivo je da je za domaće dosuđeno čak 12 sedmeraca, a za goste tek 2.