Kraj pozitivne serije

Iz arhiveSplit, Sportska dvorana „Gripe“, 10.12.2006.g.
11.kolo 2.HRL–jug
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK KAŠTELA-ADRIACHEM 31:34(13:18)
Nakon 4 uzastopna kola bez poraza i score-a od 3 pobjede i 1 remija zaredom, ekipi Dragovoljca stigao je i neželjeni poraz. Sigurno je da se u ovoj utakmici moglo i do boljeg rezultata, ali u nedjelju je, ipak to moram reći, pobjedila bolja ekipa. Ako ne ništa drugo, onda su Kaštelani imali više želje i snage za pobjedom. Možda je to rezultat slabijeg pohođenja treninga od strane dragovoljaca proteklog tjedna kao posljedice lošeg vremena (eh, oće li ikad ta dvorana osvanit u Dugom Ratu?!), a možda su jednostavno problem bile glave Dugoraćana! Teško je reći što, ali bodovi su otišli u Kaštela...

Odmah na samom početku prvog poluvremena Kaštelani bježe na 1:4 i time unose malu nervozu u redove domaćina. Rezultat se morao stalno hvatati, a samim time se odmah javi kao neželjena, ali najčešća poslijedica, rastrgana i nervozna igra. Kako u napadu, tako još više i u obrani! Naposlijetku sve govori rezultat na poluvremenu – 13:18 u korist gostiju. To je, ja mislim, najviše primljenih pogodaka Dugoraćana u jednom poluvremenu ove sezone i tu je, čini mi se, bio ključ ovoga poraza!

Iako su na poluvremenu dobili i više nego korisne savjete od strane trenera, domaćini se nisu nešto previše uspijeli trgnuti ni u drugom poluvremenu. Iako su njegovom sredinom uspijeli dovesti rezultat na „podnošljivih“ 21:23, više od toga nisu uspijeli! Do kraja utakmice gosti su mirnom i zrelom igrom, te koristeći neshvatljive pogreške domaćih, došli i do 7 golova razlike. No, Dragovoljci su ipak pokazali nešto borbenosti i srca, pa je do kraja rezultat „estetski“ popravljen na samo 3 gola razlike, tj. na 31:34 za Kaštelane.

I dok će sve drugoligaške ekipe na zasluženi odmor poslije odrađenog prvog dijela prvenstva, Dragovoljci još moraju odraditi zaostalu utakmicu 10. kola u Metkoviću u subotu u 16 sati. Poslije toga će i oni na svoj zasluženi odmor, ali će se i malo prije toga rezimirati ovaj prvi dio. Vjerujem, ipak, unatoč svemu, da će vodstvo kluba biti sretno prikazanim ili, bolje reći, osvojenim! No, prvo idemo mi odraditi Metković i pokušati pobjediti, a onda ćemo o rezimiranju i polusezoni 06/07!