Ko da gol, pobjednik!

Split, Mala dvorana SC Gripe, 05.10.2008.
2.HRL-jug, 3.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK OPUZEN 18:11(8:4)
Već se pomalo zahuktava druga liga, i već se nadziru ekipe koje će se boriti za vrh. Naš protivnik je u prošlom kolu izgubio na domaćem terenu, te nisu bas dobro otvorili sezonu, iz čega se dalo naslutiti da to nije ista ekipa kao prošle godine. Ali nismo se mi puno zamarali time, trebali smo samo igrat angažirano u obrani, dok će napad sam doći. Utakmica negledljiva, s puuuno pogrešaka na jednoj i drugoj strani, što smo mi znali iskoristiti...

Tekst: Mislav Plazibat Keđa
Fotografije: Daniela Čulić Rake

Vjerovali ili ne!?!

Igralo se jako borbeno, te je u 17.minuti rezultat bio tek 1:1. Do dvadesete minute mi se odvajamo na 4:1, te počinjemo povećavati tu prednost. Do kraja poluvremena prednost je mogla biti i veća da nismo previše griješili, te da Luka Perić u zadnjoj sekundi nije uspio sa deset metara promašiti prazna vrata. Sve u svemu loša igra, ali ipak vodimo, i to 4 razlike, 8:4.

U nastavku ulazimo malo jače, ali kad te neće onda te neće, te ponovno scena kao iz prvog poluvremena. Previše tehničkih pogrešaka i promašaja, ali malo golova, te na momente nevjerovatno loša transformacija iz obrane u napad koja bi rezultirala gubitkom lopte i laganim golovima opuzenaca.

Granitna obrana

Samo bih pohvalio u obrani Stjepka Čulića,u napadu Franu Pleića, te na vratima po pravilu izvrsnog Joška Ivaniševića, koji je imao znatno veći broj obrana nego primljenih golova. Na kraju moramo biti zadovoljni jer se pišu nova dva boda, a igru treba šta prije zaboraviti.

Vidi li se na ovoj slici ko je posta tata? Pa naravno, onaj izmučeni...

Sljedeće kolo „gosti“ smo splitskom Krilniku koji je u prve tri utakmice ostvario isto toliko pobjeda. Ponovimo li igru od danas teško ćemo do bodova, ali tješi me činjenica da je naš mentalitet takav da smo najbolji kad najviše treba.

Da se zna da je netko i zapuca na branku...