KLIZAVO BEZ LIPILA

hd bio

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK BIOGRAD  24:25. U utakmici devetog kola 1.HRL u nedjelju, 27.11. s početkom u 19 sati na parketu nove omiške gradske sportske dvorane na Ribnjaku rukometne vještine odmjerili su rukometaši RK Hrvatski Dragovoljac iz Dugog Rata i RK Biograd. Krenulo je dobro za domaćina koji je vodio, najčešće minimalnom prednošću cijelo poluvrijeme. Biograd je vrlo dobra momčad, puno iskusnija od naše i dok je potrajalo koncentracije u igri dugoraćani su vodili. Sredinom nastavka su povezali nekoliko uzastopnih pogrešaka u obrani, pa je zaštekao i napad, faliveni su neki ziceri i sedmerci, a gađane grede i stative i iskusni gosti su iskoristili ponuđenu priliku i poveli s par pogodaka prednosti. No u samoj završnici Dragovoljac uspjeva smanjiti zaostatak i u posljednju minutu ulaze samo s golom minusa. Biograd je bio u napadu, sudačke ruke su već bile u zraku kada je jedan prekšaj za 9 metara sudac prestrogo kaznio isključenjem domaćeg igrača. No i u novom punom napadu Dragovoljci su se uspješno obranili i krenuli u posljednji napad za izjednačenje. Drama je bila na vrhuncu, cijela odlično popunjena dvorana (i omišani vole rukomet!) na nogama, no Dragovoljci nisu uspjeli završiti posao, nisu izradili akciju za pogodak, vrijeme je brzo iscurilo, prekršaj domaćina u posljednjoj sekundi utakmice, kapetan Keđa je pokušao s parketa napraviti čudo i zabiti preko zida domaćih igrača. Balun nije prošao i gosti su pali jedni drugima u zagrljaj. Čestitke igračima Hrvatskog Dragovoljca na povratku u utakmicu, malo je falilo da osvoje barem bod, kad su oba već prosuli u crnoj rupi sredinom drugog dijela. Čestitke i čvrstim gostima iz Biograda koji su se u Omišu predstavili bolje nego Dubrovčani u prošloj utakmici na terenu nove sportske dvorane na Ribnjaku.