Sinj, gradska sportska dvorana, 14.10.2006.g.
3.kolo 2.HRL – jug
RK KAMIČAK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 27:15(15:8)
Kako rječima opisati sramotu od igre koju smo prikazali u subotu navečer u Sinju!? Vjerujte mi – jako teško! Jer, ne postoje, vjerojatno, niti izrazi, niti oblici u našem jeziku kojima bi se sva ta neozbiljnost, bezobrazluk, nonšalantnost i bezbrižnost opisali. Naslov ovog članka je još i blag!!! Puno bi ispravniji i bliži prikazanoj igri bio – DNO DNA! Barem se nadam da je to bilo dno dna i da ne može gore, ali.....s nama se nikad ne zna...

Dragovoljci su nekakvu igru prikazali samo u, svega, početne 3 minute ovog drugoligaškog susreta, a nakon toga sve ostalo nije niti sličilo na igru, već na totalnu sprdačinu! Tada je semafor svijetlio 1:2, a potom je nastupilo razdoblje potpunog mraka u trajanju od 13 minuta kada nismo bili u stanju napraviti suvislu akciju, a kamoli zabiti gol. Naposlijetku, rezultat to najbolje iskazuje: 16. minuta - 9:2 u korist Kamička! Uzalud je trener Grubiša pošteno derao svoje glasnice! Dugoraćani su bili gluhi i vjerojatno su igrali neku svoju utakmicu u nekom svom svijetu. Do poluvremena  se igralo uglavnom gol za gol i na odmor se otišlo s rezultatom 15:8 za domaćina iz Sinja!

Drugo poluvrijeme Dragovoljci su otvorili, ipak, malo ozbiljnije i uspijeli su smanjiti rezultat na 18:12,  no kako i sami vidite, ta „ozbiljnost“ je bila toliko velika i značajna da smo rezultat uspijeli spustiti sa -7 na -6 razlike!? Mnogo, ha!? Takva se razlika održavala do 49. minute i stanja na semaforu 20:14, a onda, do kraja utakmice, opet totalni black-out! U 11 preostalih minuta „uspijeli“ smo zabiti 1 gol, a primiti 7 lakih komada! Pa, sad vi sami zaključite!

Možda će ovo zvučati strašno, ali još smo dobro i prošli! Jer, da naš golman Joško Ivanišević nije bio jedini raspoložen za igru od sviju nas, rezultat bi vjerojatno bio još i tragičniji negoli je ovaj!

Ali, mišljenja sam da smo ovakovo nešto i zaslužili ne bi li se nekako otrijeznili i napokon došli sebi! Jer, ponašanje sviju nas na treningu i odnos prema obavezama koje naše bavljenje ovim sportom u ovom rangu natjecanja nosi nije niti na elementarnim granama, a da ne pričam štogod više! Nepisano je pravilo da je utakmica odraz treniranja ili, u našem slučaju, netreniranja i to se dobro vidjelo u igri Dragovoljaca u subotu navečer! No, isto tako, kažu ljudi da nije svako zlo za zlo i to je ono jedino što me tješi u ovom trenutku jer bi se u suprotnom gadno zabrinuo za sve nas i za našu rukometnu budućnost!