I dječaci na "državnom"

U nedjelju 27.04.2008. održano je prvenstvo Dalmacije za dječake rođene 1994. i mlađe. Na prvenstvu je nastupilo 12 ekipa iz cijele Dalmacije. Zanimljivosti i važnosti ovom turniru pridonijela je i činjenica da je ovo ujedno bilo i izlučno natjecanje za plasman na završnicu državnog prvenstva koje će se održati 29.05.-01.06. u Rijeci.
Dječaci HD-a u konačnici su zauzeli odlično 2.mjesto. Na taj način osigurali su završnicu na kojoj će branit 4.mjesto. O samom prvenstvu Dalmacije više u nastavku članka...

Piše: Stjepko Čulić

Ekipe su bile podjeljene u četiri skupine od po tri ekipe. Nositelji skupina bili su Koteks Split, Hrvatski dragovoljac, Cetinka i Solin. Samo pobjednici skupina plasirali su se u polufinale, odnosno stekli su pravo nastupa na "državnom". Ulog je bio velik, a rezultat toga je da su ekipe igrale u grču.

0

U grupi A Koteks je opravdao epitet favorit. Jedino malo iznenađenje je snažan otpor Krilnika.

GRUPA B

REZULTATI Šibenik – Kman Kocunar Hrvatski dragovoljac – Šibenik Kman Kocunar – Hrvatski dragovoljac

0

U skupini B dječaci RKHD-a u dvije utakmice ubilježili su dvije lagane pobjede.

0

Iako se ekipa Opuzena nije pojavila ovo je bila najzanimljivija skupina. Sastali su se Solin i Kaštela AC. Stari rivali, susjedi, škole...Sve je mirisalo na dobru utakmicu. Tako je i bilo. U izjednačenoj utakmici solinjani su u nastavku uspijeli slomiti uporne kaštelane i zasluženo slaviti.

3. Zadar Eva 2 0 1 1 16:22 -6 1

Ni u posljednjoj skupini nije bilo iznenađenja, pa je i tu slkavio nositelj, ekipa Cetinke iz Trilja.

POLUFINALE

Koteks Split – Solin Hrvatski dragovoljac – Cetinka
14:9 (8:4)

15:10 (8:5)

U polufinalu dvije zanimljive utakmice. Pošto ulog nije bio više tako velik sve ekipe mogle su igrati opuštenije, pa smo vidjeli i lijepši rukomet. Slavile su ekipe Splita i HD-a.

ZA 3. I 4.MJESTO

Solin – Cetinka
12:21 (5:8)

U utakmici za treče mjeto slavila je Cetinka. Rekao bi lakše od očekivanja. Solinjani su pali bez ispaljenog metka, možda zato šta su prije toga odigrali dvije teške utakmice, a možda zbog toga što su se po prvi put kvalificirali na završnicu pa im je bilo svejedno, ili je možda jednostavno Cetinka bila bolja. Ko će ga znat, ali jedno je sigurno. Cetinka je zauzela 3.mjesto.

FINALE

Koteks Split – Hrvatski dragovoljac
15:13 (8:4)

U finalu su se sastale dvije ekipe koje su prikazale najbolju igru tijekom cijelog turnira. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćim igračima koji na odmor odlaze sa 4 pogotka prednosti. U nastavku dugoraćani zbiju redovi i mic po mic se približavaju spličanima. Ipak ključni trenutak zbio se dvije minute prije kraja kada su dragovoljci stigli na -1 i gotovo se obranili. Već izgubljenu loptu, dok su dugoraćani već krenuli u kontru požrtvovnim skokom udara Šolić i postiže pogodak vrijedan pobjede svoje ekipe. Krajnji rezultat bio je 15:13 za nove prvake Dalmacije, ekipu RK Koteks Split.