GOSTUJUĆA POBJEDA U OMIŠKOJ DVORANI

rkhd solin3

RK SOLIN – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  21:33 (12:10).

Protekle subote odigran je derbi 1. HRL jug pred 800 gledatelja u dvorani Ribnjak između seniorskih rukometnih ekipa Solina i Hrvatskog Dragovoljaca. Derbi je bio prava poslastica za gledatelje, donio je puno golova i borbenost s obje strane. Dragovoljac je tragikomično otvorio prvo poluvrijeme s puno izgubljenih lopti i promašenih zicera, što su Solinjani kaznili s čak šest pogodaka razlike u određenim trenucima! Također, sudački par se istakao s nekoliko pogrešaka koje su unijele nervozu u obje ekipe, a što će eskalirati pred kraj prvog poluvremena Jakeljićevim nenamjernim udarcem u glavu golmana Solina Barišića iz sedmerca. Dragovoljac ipak donekle konsolidira svoje redove i prvo poluvrijeme završava s rezultatom 12:10 za Solin. Trener Frane Pleić je izrotirao momčad za drugo poluvrijeme, što se pokazala odlična kombinacija jer Dragovoljac ubrzo preuzima inicijativu i sve lakše probijaju tvrdu obranu Solina i dotad odličnog  golmana Barišića. Solin se uskoro fizički i mentalno nije više mogao nositi s odličnom obranom Dragovoljca i brzim napadima iz kontri te utakmica odlazi na mlin Dugoraćana koji do kraja samo povećavaju svoju rezultatsku prednost koja se naposljetku zaustavila na rezultatu 21:33 za Hrvatski Dragovoljac. Nažalost u drugom poluvremenu golman Solina Barišić je isključen uz prijavu zbog opasnog starta na Grgatu. Najbolji igrač susreta bio je Matej Jakeljić s deset pogodaka, koji je atraktivno zabijao Solinjanima sa svih pozicija. Za spomenuti je i doprinos kapetana Mislava Plazibata s osam pogodaka te mladog vratara Stipe Maleničića s serijom vrhunskih obrana u drugom dijelu, te lidersku ulogu Marka Galiota Zele. Upisana su dva vrlo važna boda za opstanak u 1.HRL-jug, a ekipa Dragovoljca se definitivno probudila i u drugom dijelu sezone igra vrhunski rukomet!