EP: Drago Vojnović ubojitiji od Kalašnjikova

Hrvatska muška reprezentacija u rukometu na pijesku novi je europski prvak!Drago VojnovićHrvatska muška reprezentacija, svjetski prvak u rukometu na pijesku, od jučer je i novi europski prvak! U finalnom susretu EP-a u norveškom Larviku hrvatska reprezentacija je pobijedila branitelja naslova Rusiju rezultatom 2:0 (24:20, 20:18). Bila je to slatka "osveta" za poraz u finalu EP prije dvije godine u Italiji. Hrvatska, u čijim redovima je opet odličan bio naš Dućanin Drago Vojnović, je odlučno ušla u susret, povela i uspjela steći prednost od nekoliko golova te tako preuzeti kontrolu nad rezultatom. Najviše vodstvo bilo je sredinom prvog seta +8 da bi malo opuštanje u završnici Rusi smanjili na +4. Drugi set naši su reprezentativci loše otvorili, Rusi su poveli 6:0 i 8:2, no Hrvatska se oporavila sredinom seta sustigla Ruse, a potom prešla u vodstvo. Za Hrvatsku su danas igrali Bumbak, Šandrk, Jurić (4), Horvat (16), Paradžik (8), Vojnović (8), Biuklić (2) i Rokavec (6). Broncu su uzeli Mađari svladavši Dance. Naše djevojke u su na koncu bile treće na EP. U susretu za broncu hrvatske rukometašice su pobijedile Ukrajinu 2:0 (22:17, 20:19) ...