DUPLO SLAVLJE U SPLITU

RK Split - Hrvatski dragovoljac   33-34

Vikend iz snova, Dragovoljac pokupio sve bodove mrskom rivalu!

Ovu subotu na ŠC Gripe, odigran je susret između domaćina RK Splita i rukometnog kluba Hrvatski Dragovoljac pred više od 300 gledatelja (uglavnom gostujućih)! Dragovoljac se  pod vodstvom trenera Pleića ozbiljno pripremio za ovu vrlo važnu utakmicu, te se spremno otišlo na neugodno gostovanje.

Dragovoljac nije najbolje otvorio utakmicu, te se muči s igrom domaćina, koji ne uspijeva značajnije kaznit lošu igru gostiju u obrani. Iako je Split imao inicijativu u prvom poluvremenu, Dragovoljac uspijeva uz bljesak pojedinaca držati priključak, te prvo poluvrijeme završava s pristojnih 17-16 za domaćine.

Početkom drugog poluvremena Dragovoljac značajno popravlja igru, te nameće ritam domaćinu brzim preokretom rezultata. Raspoloženim Bošnjakom na golu, i raspucanim Banovićem na terenu, Dragovoljac uredno kontrolira igru i susret završava s 33-34 za dva velika boda u Splitu. Domaćin se nadao prvim bodovima u 1.HRL jug, ali im je snove rasplinuo sjajni Banović s petnaest pogodaka, koji je ujedno bio i najbolji igrač susreta. Ovom pobjedom Dragovoljac se učvrstio na petom mjestu 1. HRL-jug, te idući vikend spremno očekuje derbi kola protiv Ribole Kaštela.

Zapisnik možete pogledati OVDJE!

RK Split II - Hrvatski dragovoljac II 27-29

Dan nakon pobjede prve ekipe na Gripama, na red je došao susret drugih momčadi Dragovoljca i Splita u 3 HRL-jug. Domaćin frustriran subotnjim porazom, je pojačao momčad s nekoliko prvotimaca te motiviran dočekao rukometnu avangardu tj. Dragovoljac 2.

Dragovoljac katastrofalno ulazi u utakmicu, te nakon prvog dijela prvog poluvremena gubi 8-1. Nakon toga, trener Pleić mijenja sastav, te uvodi par iskusnijih igrača, koji stabiliziraju igru, te prvo poluvrijeme završava s 12-10 za domaćina.

Drugo poluvrijeme Dragovoljac znatno bolje otvara, te kvalitetnom realizacijom i čvršćom obranom hvataju priključak s domaćinom sredinom drugog poluvremena. Nakon toga domaćini su sve nervozniji i Dragovoljac to koristi kako bi što mirnije ušao u završnicu susreta. Na kraju susreta, domaćin pokušava visokim presingom zaustavit napade Dragovoljca, ali mirnija igra i bolja obrana donosi dva nova boda Dragovoljcu, lideru 3. HRL – jug.  Najbolji igrač susreta je bio Marin Stipičić s dvanaest pogodaka, a za spomenut je dobra partija Bernarda Jelčića i Ivice Petrine. Mlade nade Dragovoljca su pokazale karakter i okrenule tešku utakmicu protiv neugodnog domaćina za ostanak na vrhu 3.HRL – jug.

Glasnike svih liga možete pogledati OVDJE!