Drama pripala dragovoljcu

slika01

Drama  u derbiju 4. kola proljetnog dijela prvenstva pripala je dugoraćanima. U fotofinišu nakon što su  iz dobivene utakmice ušli u totalni minus ,dugoračani  su na kraju ipak slavili.Kad igraju H.Dragovoljac i Solin to je uvijek derbi pa je takvo bilo i ovu utakmicu. Bez obzira što tablica prikazuje drukčije stanje, znali smo da nas čeka teška utakmica kontra solinjana jer znamo da su ekipa koja može pobjedit, a i izgubit od svakog, te se posebno  „pale“ na očite favorite i lidere pri vrhu tablice poput nas.Nakon poraza u Sinju ovo nam je bila utakmica koju smo pod obavezno "trebali"  pobjediti kako bi ostali ispred njih na tablici, a puhati za vratom za metkovcima.

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SOLIN  27:26 (16:13)

slika03

U Sinju smo ostali bez starijeg Perića vjerovatno do kraja sezone :-(slomljena kost u stopalu),pošto nemamo mogućnost biranja termina utakmica po želji jer smo uvijek gosti,poklopilo nam se to da u isto vrijeme kad igraju seniori , još igraju ml.kadeti 2 teške i bitne utakmice za plasman u kadetsku ligu (pobijedili obe :-) tako da smo ostali i bez trenera Nazora kojeg je na kraju uspješno zamijenio iskusni "lav" Mijo Klarić (čestitke),pa smo uz sve to u zadnji čas ostali i bez Ivana Pleića kojem se uklještio živac u vratu , ali da sve nebude tako crno prije utakmice, jedina dobra vijest bila je da nam se  vratio  Plazibat nakon ozljede.

slika12

Svjesni u kakvoj smo situaciji, znali smo da ćemo tribat dat 130 posto kako bi upisali nove bodove.Tako je i bilo, počeli smo čvrsto u obrani i pametno u napadu kojim je Galiot uspješno upravljao svih 60 minuta.Poveli smo 3 razlike sredinom prvog poluvremena, borbeni solinjani  uspijevaju izjednačit u 20-toj , uglavnom kontranapadima.Ali u finišu opet stavaramo razliku i odlazimo sa pristojnih plus 3 na poluvrijeme.

slika04

Osjećali smo da držimo utakmicu pod kontrolom , tako smo i počeli u nastavku. Miki brani sedmerac i kontru te odlazimo na 19-15.Tada na gostujuća vrata staje Barišić i nevjerovatnim nizom obrana vraća solinjane iz mrtvih te serijom 7-0 prelaze u opasno vodstvo,ali sve to vrijeme mi smo razbijali obranu solina stvarajući čiste zicere međutim nikako nismo uspijevali prevarit Baru.Nije nas uhvatila panika,stižemo golovima Keđe i Stipičića na 22-23, no solinjani u 53. minuti opet imaju  prednost  25-22.Svi su pomislili da je kraj,ali tada Bušić skida kontru te nam  pokazuje da i mi imamo svog konja za trku,dižemo obranu, gosti su se malo pogubili te ih kažnjavamo preko mladih snaga (Bajkija i Banovića) te prelazimo u vodstvo 26-25 min i pol prije kraja,tada opet Bušić skida zicer Šimoviću , a Zele 30 sekundi prije kraja zabija  za veliku pobjedu i vrijedna 2 boda.Na kraju najbolji pojedinac gostiju uz golmana Barišića, Mikelić  svojim 8. golom smanjuje na minus  1.

slika10

Nakraju smo pokazali  da kad oćemo, nemože nitko bit borbeniji od nas što se ostvarilo bitnim u ovoj pobjedi, pogotovo što nismo klonuli u teškim trenutcima.

Čestitke svima na pobjedi u odličnoj utakmici,a posebno bi pohvalija “cidu“(ćoko & kompany) iz Dugog Rata koji su nam pomogli svojim navijanjem.Sada slijedi Zadar i nadamo se pobjedi da možemo ići u konačni obračun s metkovcima!!!