Dragovoljcu pripao dalmatinski derbi

glavna

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK ZADAR 34:30. U ŠC Gripe, u Splitu, ovu subotu je odigran susret između domaćina Hrvatskog Dragovoljca i rukometnog kluba Zadar. Dragovoljac i Zadar su u sličnoj bodovnoj situaciji na tablici te imperativ pobjede je bio dosta velik, jer dva nova boda osiguravaju sigurnu sredinu tablice bez približavanja donjoj zoni. Dragovoljac i Zadar loše ulaze u prvo poluvrijeme s dosta tehničkih pogrešaka, ali sredinom prvog poluvremena inicijativu preuzima Zadar predvođen najboljim strijelcom susreta Travicom s 11 pogodaka. Pri kraju poluvremena Dragovoljac se uspijeva konsolidirati i prvo poluvrijeme završava 16:16. Na poluvremenu trener Stipičić izmjenjuje malo momčad te Dragovoljac puno bolje otvara nastavak. Utakmicu su obilježili i vratari Dragovoljca Stipe Tokić i Marko Maleničić koji su obranili nekoliko ključnih zicera i napada neugodnih Zadrana. Dragovoljac je do samog kraja vodio tešku bitku na terenu za pobjedu, a za pohvalit je bila igra u obrani. Malobrojna publika je mogla vidjeti nekoliko dobrih poteza, te uzbudljivu završnicu koja je pripala Dragovoljcu, koji je suret rješio u svoju korist s konačnih 34:30. Najbolji igrač susreta kod domaćina je bio kapetan, Mislav Plazibat, s osam pogodaka, a odličnu rolu su odigrali Marko Maleničić i Jakov Kutleša s  šest pogodaka u mreži Zadrana. Trener Stipičić može biti zadovoljan borbenošću i igrom svoje momčadi, te lagano uz upravu se koncentrirat na iduću sezonu koja donosi mnoge promjene u 1. HRL.