Dragovoljci iščupali riječke bodove

kozala-rkhd-2012-18Kozala - Hrvatski dragovoljac 29:31 (17:15), Četiri minute prije kraja susreta Ivan Pleić zatresao je mrežu Marina Sorića za 26:30, a nade Kozale u preokretu bile su samo teoretske

Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša

KOZALA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 29:31 (17:15)

Dvorana Dinko Lukarić, Kozala. Gledatelja: 250. Suci: Kordić i Mitrović (obojica Zagreb)

KOZALA:
Dunato 1, Jašarević, Jeličić, Blažević, Vladika 2, Matanović 9, M. Sorić, A. Tomić, F. Tomić, Stipčić 4, Kalač, Briški 1, Bećiri 1, L. Sorić, Buneta 2, Badnjević 9.
HRVATSKI DRAGOVOLJAC:
Glavaš, Gale 6, Plazibat 2, Vuković, Bajkuš 2 ,F. Pleić 3, Đonlić, Perić, I. Pleić 5, Banović 3, Stipičić 9, Čorić, Tafra, Pivac 1, Jakeljić.

Sedmerci: Kozala 9 (9) , Hrvatski dragovoljac 3 (6). Isključenja: Kozala 4, Hrvatski dragovoljac 12 minuta .

kozala-rkhd-2012-09

Hrvatski dragovoljac drage volje je uzeo bodove na Kozali, te nanio domaćinu četvrti uzastopni poraz u prvoligaškoj sezoni. Mladići s Kozale ponovo su pokazali borbenu igru, no to očigledno nije bilo dovoljno da bi se osvojili bodovi u Prvoj ligi.

Puleni trenera Darka Dunata prikazali su solidnu igru u prvom dijelu utakmice, u izjednačenoj igri Kozalčani su uspjeli na odmor otići s dva pogotka prednosti, no u nastavku je uslijedila prava drama te na koncu šok za sve simpatizere domaćih rukometaša.

Problemi za Kozalu počeli su u 41. minuti utakmice kada je Ivan Pleić doveo goste u minimalno vodstvo 20:21. Domaćim igračima trebalo je četiri minute da okrenu vodu na svoj mlin, Matej Briški tako je u 46. minuti strijelac za 24:23, no Stipičić vraća goste u igru s linije sedam metara (24:24). Marin Buneta potom je u napadu napravio probijanje, gosti su brzo došli do prilike za udarac, Marin Sorić je obranio, no odbijenu loptu hvata Frane Pleić te zabija za 24:25.

kozala-rkhd-2012-10

Anton Dunato u sljedećem napadu krivo je dodao loptu za Kristijana Bećirija, s druge strane neumoljiv je bio Stipičić (24:26). Nakon Dunata ruka je zadrhtala i Marinu Buneti čiji udarac brani gostujući vratar Glavaš, a Bajkuša u 52. minuti dovodi svoju momčad u osjetnije vodstvo (24:27).

U idućim minutama Kozalčani su jurili prednost gostiju, no četiri minute prije kraja susreta Ivan Pleić zatresao je mrežu Marina Sorića za 26:30, a nade Kozale u preokretu bile su samo teoretske.

Trener domaćih Darko Dunato pozvao je minutu odmora nakon čega je Faruk Badnjević zabio i deveti sedmerac iz devet pokušaja te smanjio na 28:30. Imali su domaći rukometaši i svoju posljednju šansu na utakmici, no zicer Marina Bunete obranio je odlični gostujući vratar Glavaš, a gostima je preostalo da s loptom u rukama, minutu prije kraja susreta sačuvaju dva pogotka razlike.

Autor: Milan Kosanović/sportcom.hr

Fotogalerija: Damir Zamaklar