Dragovoljac Prvi

slika01Pravi derbi odigran je na parketu splitskih gripa gdje je drugoplasirani Dragovoljac želio skinuti skalp vodećem Metkoviću te se tako bodovno izjednačiti na tablici i tako učiniti borbu za prvaka neizvjesnom do samog kraja. Najveći cilj koji je postavila uprava pred proljetni dio prvenstva je bila upravo pobjeda nad vodećim sastavom lige.Cili tjedan smo se pripremali za utakimcu, iako nas je nekolicinu poharala viroza, ipak svi su bili spremni za subotnji  okršaj!Ova zanimljiva utakmica privukla je i velik broj dugoraćana koji su gromoglasnim navijanjem bili potpora Dragovoljcu svih 60 minuta. Znali smo da se gotovo cijela igra gostiju vrti oko odličnog pivota Matage i srednjeg Kežića,te nas je trener Nazor  dobro pripremio za to, igrači su obrambene zadatke odlično obavili pogotovo kapetan “dempa“ Stipičić koji je odlično zatvorio Matagu kojeg je zaustavio na svega 1 gol iz igre u svih 60 minuta. I tako je obrana bila ključ ove velike pobjede.Sada malo rezime utakmice....

slika11
Od samog početka derbi je bio pravi, pun ritma, trke i jakih duela.  Krenuli smo sa dubokom  i agresivnom obranom koja je djelovala odlično.Od silne želje  i borbenosti napad nam je malo štekao te su gosti non stop imali 1-2 gola prednosti sve do zadnjih par minuta kada pogotcima, prvo Klarića(12:11), te I.Pleića(13:12) sa igračem manje prelazimo u vodstvo. Ali nama  se uvijek dogodi nešto naopako,pa smo ovoga puta tako primili gol iz deveterca za 13-13 poslije isteka vremena.

Sama činjenica da je domaći trener do poluvremena izrotirao 13 igrača, a gostujući  7 dalo je naslutiti da će duža klupa dugoračana bit ključni faktor u pobjedi što se na kraju i ostvarilo.

Osjećali smo tijekom pauze da igramo dobro te da je samo pitanje premena kad će nam se poklopiti par stvari da  pređemo u osjetniju prednost.

slika09

U nastavku nastavljamo u istom ritmu, te preko braće Pleić ostvarujemo prvu osjetniju prednost plus 3 (17-14) u 38 minuti. Tada u trenutcima kada imamo 2 igrača više umijesto da dokrajčimo protivnika mi mu pružamo nadu te sa par grešaka u nizu dozvoljavamo mu da dođe na 17-16. Međutim nismo pali nego smo još više digli ritam, Glavaš skida zicer i penal  te daje snagu mladim haubicama Plazibatu i Banoviću koji  nas šutevima  iz vana dižu na 21-17.Tada se igralo gol za gol sve do 26-22. Zadnji  pokušaj Metkovića bio je kada su u 55. minuti došli na 26-24. Međutim dugoračani odoljevaju i  tome, te nošeni odličnom publikom  preko iskusnih Stipičića i Galiota bježe ponovno na 28- 24, nakon toga  se uspijevamo  obraniti te trener Nazor  50 sekundi prije kraja zove time-out. U Metkoviću se izgubilo 34-30 te smo morali sačuvati plus 4 koja su nam odgovarala tako da u slučaju istog broja bodova na kraju prvenstva budemo ispred metkovaca. Međutim dogovor je pao u vodu pošto je Banović napravio probijanje  te omogućio gostima priliku za „odličan poraz“, ali s time se nije složio sveprisutni Plazibat kojim im krade loptu, zadržava je te asistira 3 sekunde prije kraja za iskusnog Galiota koji nije propustio dokrajačiti  goste i zabiti za velikih plus 5 te još veću pobjedu. Nakon toga uslijedilo  je još veće  slavlje na terenu koje se zasluženo produljilo do ranih jutranjih sati.....

IGRAČ UTAKMICE: momčad H.Dragovoljca