Dragovoljac pobjedom otvorio novu rukometnu sezonu

TROGIR - HD 18:21

Ovu nedjelju odigran je mali derbi s novopečenim prvoligašem Trogirom u dvorani Vinko Kandija pred 500 gledatelja, velikim dijelom gostujućih. Nakon odrađenih priprema obije ekipe su stavile imperativ pobjede na otvaranju sezone, te se nam priredili odličnu rukometnu predstavu. Dragovoljac nije baš najbolje ušao u utakmicu, te je skoro razmahao golmana Trogira s nekoliko promašenih zicera. Nakon početnog uvoda, igra se stabilizira uz odličnu obranu i sve bolju realizaciju u napadu, te poluvrjeme završava s 9-8 za domaćina. U drugom poluvremenu Dragovoljac značajno ubojitiji u napadu, te uz odličnog Stipu Maleničića na vratima, Dragovoljac krajem poluvremena stiže do prvog vodstva od 16-17. Trogir je pokušao raznim rotacijama i kombinacijama preokrenut rezultat, ali iskusna ekipa Frane Pleića nije pružila nade domaćinima. Uz veliko slavlje gostujućih navijača i igrača susret je priveden kraju s 18-21 za Dragovoljac. Najbolji igrač i strijelac susreta je bio  Marko Galiot s osam pogodaka, a za istaknuti su odlične igre braće Maleničić. Velika pobjeda za novi početak rukometne sezone i sigurno veliki mamac za našu domaću publiku koja nas vjerno prati. E tu smo nažalost došli do problema, jer ne znamo gdje ćemo i kad odigrati domaći susret s Metkovićem koji je na rasporedu za idući vikend. S obzirom da nam se ne dopušta igra s korištenjem ljepila u dvorani Ribnjak u Omišu (što je obavezno prema pravilima HRS-a), postoji mogućnost odigravanja susreta u jednoj od dvorana u bližoj okolici. Tužno i žalosno s obzirom da smo najgledaniji sport, i imamo veliku publiku željnu vidjeti domaću ekipu i kvalitetan rukomet.

Zapisnik utakmice možete pogledati OVDJE !