Dobra igra i poraz od lidera

Seniori RK HD u akciji ...Split, 2.4.2006., Sportski centar Gripe
16.kolo, 2.HRL-jug
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK TROGIR  30:32 (15:14)

U nedilju se krenilo u Split odigrat utakmicu protiv rukometnog kluba "Trogir" koja je bila po rasporedu u 14 sati. Išlo se bez nekih većih ambicija, ali opet s nadom da će se utakmica dobit. Trogirani su došli na gostovanje u nešto oslabljenom sastavu što se tokom cijele utakmice osjećalo u njihovoj igri...

Dugoraćani su od prve minute krenuli čvrsto u obrani, ali nešto slabije u napadu tako da su gosti kontrama lagano došli do rezultata 3:8 kada domaćini opet uzimaju inicijativu u svoje ruke (ponajviše obranama danas odličnog Joška Ivaniševića), da bi na kraju prvog poluvremena rezultat bio 15:14 u korist domaćina. U tom trenutku se na tribinama već počelo slavit i zakazivat fešte, ali trebalo je «izdržat» još jedno poluvrijeme.

U drugo poluvrijeme se ušlo dobro, ali tada opet pad u igri domaćina što kontrama kažnjavaju ponajviše M. Šimović i M. Galiot, da bi tada na semaforu bio rezultat 21:27 u korist gostiju. To je, kako se kasnije pretpostavilo, bio prijelomni trenutak utakmice jer dragovoljci više nisu uspjeli taj rezultat okrenuti u svoju korist unatoč brojnim isključenjima Trogirana (ukupno 14 minuta). Od dragovoljaca najviše pohvala zaslužuje kadet Marko Perić (´89 godište) s postignutih čak 7 golova čime je dokazao da je nezaustavljiv samo kad se malo razbudi.