Debitirao Jure Klarić

RK METKOVIĆ2 – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  29:24(12:15)
U subotu se krenilo u Metković u dosta krnjem sastavu, što zbog ozljeda, što zbog obaveza, no bilo kako bilo odlučilo se postići što bolji rezultat na uvijek nezgodnom gostovanju kod RK Metković.
U utakmicu se ušlo jako dobro i skoncentrirano tako da su domaćini, već kod rezultata 7:4 za goste, bili primorani zvati time-out. To nije ništa promijenilo u igri ni jednih ni drugih tako da dragovoljci mogu samo žaliti što nisu na odmor otišli s puno većom razlikom od 3 gola prednosti jer se falilo par čistih zicera...

...Drugo poluvrijeme je krenilo u istom tempu sve do 40-te minute kada dolazi do ogromnog pada u igri dugoraćana  prvenstveno zbog manjka snage i dobrih treninga tokom dva prošla tjedna. Koncentracija je pala, obrana popustila te kod rezultata 17:19 domaćini rade seriju od 12:2 i dolaze do nedostižnih 8 golova prednosti koje su dragovoljci do kraja samo uspili malo ublažiti.

Ovaj prvi dio sezone za Dragovoljce je završio i više nego povoljno, s osvojenih čak 11 bodova, ali da smo mogli ugrabit još koji bod, mogli smo…

Na mladima svijet ostaje, stara je poslovica koja pogotovo vrijedi za rukomet, posebno ovaj naš, dugoratski. Jedan od tih mladaca, koji će, nadamo se, u budućnosti postati jedan od igračkih oslonaca kluba je i mladi Jure Klarić iz Sumpetra, koji je na ovom gostovanju ubilježio svoje prve drugoligaške minute u dresu seniora RK HD. Premijeru je začinio i s pogotkom. Samo naprijed mladi zmaju!