Split, ŠC Gripe - Mala dvorana, 17.11.2013., 17:00

RK SPLIT – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:25 (12:11)

RK SPLIT: Previšić, Šimić, Galić, Topić, Šipić 3, Lušić 6 (3), D. Maretić 3, Rogulj, Fistonić 5, Antičević, Vrgoč 2, H. Maretić 4, Pivac, Šolić 5. Trener: Boris Popović

RK HRV. DRAGOVOLJAC: Glavaš, Gale 5, Plazibat 4, M. Perić 7, Pavlović 5 (3), Klarić 1, Bajkuša, Kovačić, Galiot 2, Bosnić, Kaša, Jakeljić, Čorić 1, Ercegović. Trener: Mijo Klarić

SEDMERCI: Split 3(3), Hrvatski dragovoljac 4(3)

ISKLJUČENJA: Split 14 min (Fistonić 2+2, Galić, D. Maretić, H. Maretić, Antičević, Vrgoč)

Hrvatski dragovoljac 10 min (Galiot 2+2, Plazibat, Klarić, Kovačić)

19 kolo rkhd crik8

Derbi susjeda koji dijele istu dvoranu zasluženo je pripao mlađim i rastrčanijim Splićanima kojima je ovo treća pobjeda u nizu. Nakon izjednačenih početnih nekoliko minuta domaći su preko Fistonića i Hrvoja Maretića polako počeli stvarati osjetniju prednost sve do 8:4 u 18. minuti. Međutim, iskusni gosti iz Dugog Rata su ubrzo pronašli način da im odgovore, razbranio se Bosnić, Pavlović je bio precizan s sedam metara, a Perić iz igre pa su dragovoljci serijom 5:0 preokrenuli rezultat. Nisu Dugoraćani uspjeli dugo zadržati vodstvo, posljednje minute prvog dijela pripale su Splićanima, a još bolje je momčad Borisa Popovića reagirala po izlasku iz svlačionica. Drugi dio domaći su otvorili s četiri gola u nizu te uskoro došli do najvećih šest razlike (18:12). No, kako se igralo na refule tako je uskoro došao red na dragovoljce da pokažu što znaju. Polako su smanjivali zaostatak te u 49. minuti golom Gale vratili utakmicu na početak (22.22). Odmah u sljedećem napadu Lušić je iz sedmerca vratio prednost Splitu te pokrenuo presudnu seriju od pet golova u nizu sve do 27:22. Nakon toga je Dugoraćanima ponestalo vremena i snage da se opet vrate u utakmicu, Split ih je ne samo pobijedio već i preskočio na prvenstvenoj ljestvici.