Kadeti RK HDKaštel Stari, 18.12.2004.
1.HKRL, 5. krug

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK OSIJEK  22:23 (8:9)

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK ÐAKOVO  26:28 (14:13)

Nadomak bodova protiv favoriziranih gostiju bili su kadeti "dragovoljca" no kratka klupa, neigranje kapetana Pleića te "startera" desnog krila Perića, te dekoncentriranost bili su prevelika prepreka za osvajanje novih bodova u 1. HKRL...

RK "Hrvatski dragovoljac"-RK "Osijek"  22:23 (8:9)

RK "Hrvatski dragovoljac"
Jerčić; Ćoko (5); Lažeta (1); Siničić (1); J. Tokić (10); Katalinić (1); Ðurić; Marčić; Rakuljić; Ercegović (4);
Trener: Krešo Glavica

RK "Osijek"
Čalušić; Mišić (2); Kordi (4); Sekulić; Ivandija (3); H. Kordi (4); Fuštin; Mihalj (4); Raljević (1); Tominac; Tomašević (5); Pupić;
Trener: Luka Trojan

Gorak okus poraza bio je u ustima nakon ove utakmice kada izgubis protiv 5-plasirane ekipe bez dvojice iz početne postave, sa samo golom razlike.

Cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol. Ekipe su se izmjenjivale u vodstvima koje nije ni u jednom trenutku prvog dijela bilo veće od 2 pogotka. U tom ritmu se nastavilo do sredine drugog dijela kada je zbog kratke klupe domaćih (neigranje Pleića, Perića, Pandže; Vrkića, S. Tokića) Osijek počeo svoj bijeg te su polako počeli stvarati vodstvo koje je 6-7 minuta prije kraja dovelo do rezultata 17:23 za goste. No tada domaći igrači izvlače maksimum te čine gol razliku od 5-0 te se dolazi do konačnih 22:23. Dalje se nije jednostavno moglo. Nervoza te dekoncentriranost uslijed umora učinili su svoje.

RK "Hrvatski dragovoljac"-RK "Ðakovo"  26:28 (14:13)

RK "Hrvatski dragovoljac": Jerčić; Ćoko (5); Lažeta (5); Siničić (2); J. Tokić (7); Katalinić (1); Ðurić; Marčić (1); Rakuljić; Ercegović (5);

RK "Ðakovo": Ćavala; Barberić (1); Lubar (3); D.Duvnjak (11); Lovrić (1); Pahanić (1); Brdarić; D.Lovrić (2); Miloš; Čota; A.Duvnjak (9); Gagulić; Ljubas;
Trener: Dragan Duvnjak

Iako je druga utakmica slovila kao teža s obzirom da je protivnik još kvalitetniji s obzirom na trenutni rejting na tablici (3. mjesto), "dragovoljci" se nisu dali impresionirati te su hrabro i odlučno ušli u utakmicu. Takva igra u prvom dijelu je i donijela ploda te su "dragovoljci" uglavnom vodili te sa minimalnom prednošću i otišli na poluvrijeme. Protivnik je bio spreman za nokaut no opet se pokazalo presudnim "kratka klupa" te "zalijepljena" dva "flastera" ponajboljim igračima "dragovoljaca" Ćoki i Tokiću.

U tim trenucima odgovornost preuzimaju danas izvrsni Ercegović, koji je ovim nastupima pokazao da može i u velikim utakmicama dati svoj obol, te s(p)retni Lažeta koji održavaju minimalnu gol razliku. No nažalost, njima se više nije imao tko pridružiti osim i ovog puta (već je dosadno naglašavati) odličnog vratara Jerčića.

Iako su bodovi otišli u Slavoniju a žal za propuštenim je ostao, svijetla strana je da se ipak unatoč brojnim problemima (ozlijede, bolesti, (ne)treniranje na otvorenom, loša selekcija) ova "mala" ekipa ali velika srcem može nositi sa mnogo jačim, boljim i bogatijim protivnicima iz samog vrha hrvatskog rukometa.