Banana Split!

Split mala dvorana "Gripe", 25.03.2007.
RK KOTEKS SPLIT II - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 19:30(9:13)
Ekipa Dragovoljca krenula je u nedjelju popodne put SC-a Gripe, gdje ih je čekalo ''gostovanje'' protiv ekipe Split 2. Treba naglasiti da cijeli tjedan nisu napravili niti jedan ozbiljniji trening zbog nepovoljnih uvjeta (kiša, bura...), a to se vrlo lako moglo "obiti" o glavu. No svi su bili spremni to netreniranje nadoknaditi jednom kvalitetnom izvedbom protiv mlade ekipe Splita. Atmosfera uoči utakmice je bila vrlo pozitivna i to se odrazilo na samu utakmicu...

Dragovoljci su od prve minute krenuli žestoko te odmah pokazali tko će biti glavni na terenu. Obrana 3-2-1 (Vuković, Čulić, Stipičić -Skender, Tokić - I.Pleić) je djelovala vrlo čvrsto i agilno, nije uopće dozvoljavala domaćoj ekipi da stvore neku izglednu priliku, tako da su morali nerezonski pucati. Takvi šutevi su najčešće završavali ''bananama'' ili obranama domaćih vratara. U napadu je glavnu riječ vodio Miro "Cripnja" Skender - Ruska perestrojka, koji je nemilice parao mrežu, a uz to je stigao i proigrati jedino lijevo krilo na ovoj utakmici, Vukovića. Njih dvojica tresli su mrežu mrežu domaćih 8 puta u prvom poluvremenu, svaki po 4. Dragovoljci su u potpunosti kontrolirali rezultat od prve minute, ne dopustivši Splićanima, ni u jednom trenutku, da im se opasnije približe. Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 13:9.

Drugo poluvrijeme se može okarakterizirati rečenicom ''U obrani haraj, u napadu šaraj''. Dugoraćani su digli obranu na još veću razinu, iz čega su se razvile brze polukontre i kontre koje su omogućile laku realizaciju. Rasploženom Skenderu u napadu se pridodao i Stipičić, tako da je utakmica bila rješena i prije samog kraja utakmice.

Pred sam kraj utakmice i igrači s klupe su dobili priliku za dokazivanje, što je najbolje iskoristio Brzović koji je postigao 2 zgoditka u vrlo kratkom vremenu, te se tako nametnuo treneru Grubiši koji može biti vrlo zadovoljan jer je njegova ekipa napokon odigrala jednu utakmicu u kojoj ni u jednom trenutku nije došlo do pada, već su s jednim vrlo ozbiljnim odnosom kontrolirali utakmicu od početka do kraja. Krajnji rezultat 19:30.