Split, SC Gripe, 25.02.2008.
1.HMKRL-jug, 5.krug
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK ŠIBENIK 16:9(10:7)
RK OPUZEN – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 19:18(12:8)

Ovaj krug Lige bio je vrlo važan za nas i  Opuzen. Pobjedniku međusobnog susreta otvaraju se vrata Kadetske lige.
Prva utakmica protiv Šibenika odrađena je rutinski i pobjeda nijednog trenutka nije bila upitna.
Važnost utakmice protiv Opuzena unijela je nervozu u naše igrače. Utakmica je otvorena vrlo loše i Opuzenci su poveli  4:0. Polagano hvatamo priključak i u 16. minuti rezultat je 7:7; zatim slijedi ponovni pad koncentracije i odlazimo na poluvrijeme s rezultatom 12:8 za goste...

U drugom poluvremenu boljom i borbenijom igrom uspjeli smo preokrenuti rezultat , u 35. je  17:15. U samoj završnici nekoliko brzopletih poteza ???? , i još nekih drugih utjecaja, i gosti preokreću rezultat u svoju korist. U posljednjim sekundama susreta imali smo šansu za izjednačenje, ali je nažalost nismo iskoristili. Utakmica je bila žustra, borbena i fer, a ovim porazom šanse za plasman u Kadetsku ligu svedene su na minimum.